Festyn rodzinny

24 maja, w piękne i słoneczne popołudnie, odbył się coroczny festyn rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2. Swoją obecnością uświetnił imprezę sam Burmistrz Pszowa – pan Czesław Krzystała. Tego dnia na zaproszonych gości czekało mnóstwo atrakcji. Ogromnym powodzeniem cieszyły się między innymi stanowisko do malowania twarzy oraz stoisko fryzjerskie. Wielką popularność zyskały również tzw. „koty w worku”, w których znaleźć można było atrakcyjne fanty i niespodzianki ufundowane przez rodziców uczniów. Klaun i jego bogaty program animacyjny zapewnił rozrywkę najmłodszym uczestnikom imprezy. Na scenie odbyły się pokazy talentów uczniowskich. Duże wrażenie na zebranych wywarł popis wokalny Szymona Dombka z kl. Vb w piosence pt. „Zagubiony” z repertuaru zespołu Enej. Szymon otrzymał owacje na stojąco. Podczas zabawy nie zabrakło również okazji do posilenia się na świeżym powietrzu. Do wyboru były między innymi kawa, herbata, pyszne domowe wypieki, wata cukrowa oraz grillowane kiełbaski. Dzięki wspaniałej aurze i cudownej atmosferze ten dzień z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci!

Gorąco dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Obchody Dnia Dziecka

Poniedziałek 3 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie niczym nie przypominał zwykłego dnia spędzonego w ławie szkolnej. Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w licznych zabawach, grach i rozgrywkach sportowych. Pogoda dopisała, więc część czasu mogli spędzić na podwórku i boisku szkolnym. Rada Rodziców ufundowała poczęstunek – pyszne zapiekanki! Spotkanie upłynęło w miłym nastroju i dostarczyło uczniom wielu miłych przeżyć. Szkoda, że Dzień Dziecka obchodzimy tylko raz w roku…

Dzień Pustej Klasy na zajęciach logopedycznych

14 czerwca po raz czwarty w Polsce obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Święto to ma na celu wykazanie, że nauka na łonie natury jest zdrowsza, efektywniejsza i o wiele przyjemniejsza niż ta tradycyjna, odbywająca się w szkolnych ławach.

Z tej okazji w ostatnim tygodniu zajęć szkolnych uczniowie uczęszczający na terapię logopedyczną, korzystając ze sprzyjającej aury, porzucili gabinet logopedyczny na rzecz ćwiczeń odbywających się w plenerze. Głównym tematem zajęć okazały się oczywiście zbliżające się wakacje, a ich celem było utrwalenie poprawnej wymowy, integracja uczestników oraz zmotywowanie ich do systematycznych ćwiczeń również w czasie wolnym. Pogoda dopisała i uczniowie świetnie się bawili podczas ostatnich w tym roku szkolnym zajęć. Do zobaczenia w wrześniu!

Anna Kałusek

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie informuje, ze spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klasy I  odbędzie się dnia 11 czerwca 2019 o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie.

KWiT- Wielki sukces naszych uczniów!

Uczniowie naszej szkoły: Rafał Kubik z klasy VI oraz Kacper Grygierek z klasy VII spośród 230 uczestników, znaleźli się w ścisłym finale powiatowego Konkursu Wiedzy Informatyczno Technicznej. Po trudnej i wyrównanej walce Rafał znalazł się w pierwszej piątce a największym sukcesem może pochwalić się Kacper, który zajął zaszczytne miejsce pierwsze!!! Serdecznie gratuluję wyników i życzę dalszych sukcesów!

Tematyka Konkursu obejmowała takie zagadnienia jak:

Wyszukiwanie i wykorzystywanie (gromadzenie, selekcjonowanie, przetwarzanie) informacji z różnych źródeł; współtworzenie zasobów w sieci.

Opracowywanie za pomocą komputera rysunków, tekstów, danych liczbowych, motywów, animacji, prezentacji multimedialnych

Rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji z wykorzystaniem komputera, stosowanie podejścia algorytmicznego

Znajomość budowy i zasady działania elementów zestawu komputerowego oraz bezpieczne posługiwanie się komputerem i jego oprogramowaniem.

Zapraszam do galerii!

W piątek - 3 maja 2019 r w Domu Kultury w Pszowie, uczniowie  naszej szkoły  wystąpili w przedstawieniu pt,, Polska pachnie bzami”. Dzieci  z kółka teatralnego przygotowały żywą lekcję historii,  która przeniosła wszystkich w minione wieki. W pięknej scenerii słowem,  gestem i piosenką  przybliżyły wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i ustanowieniem Konstytucji 3 Maja.  Nie zapomniano oczywiście o przepięknym święcie również obchodzonym 3 Maja –uroczystości Maryi Królowej Polski . Dzieci to święto nawiązały do naszej Matki Boskiej Pszowskiej.  Obecność Matki Boskiej w jej pszowskim wizerunku – czyli uśmiech płynący z cudownego obrazu podnosił zawsze Ślązaków na duchu w najtrudniejszych momentach dziejowych tej ziemi. Szczególnie podczas powstań śląskich , bo właśnie w tym roku obchodzimy 100 rocznicę wybuchu I powstania śląskiego w Pszowie. W Sanktuarium Matki Boskiej Pszowskiej można było poczuć się wolnym. Tu właśnie pogłębiała się świadomość narodowa Ślązaków.
Po skończonym występie uczniów głos zabrał burmistrz naszego miasta pan Czesław Krzystała.  Serdecznie podziękował artystom z naszej  szkoły, którzy  w swój występ
włożyli  dużo serca i zaangażowania,  by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz wzbudzić szacunek i pamięć do ludzi i wydarzeń, które przyniosły nam wolność.

Felicja Urbanek

INFORMACJA

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się według harmonogramu

W tym czasie w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

Informacja

Informujemy, że w dniu 12.04.2019r. nasza szkoła nadal będzie brała udział w strajku.

INFORMACJA

ZE WZGLĘDU NA MOŻLIWOŚĆ ROZPOCZĘCIA STRAJKU W DNIU 8.04.2019r. PROSIMY RODZICÓW O MONITOROWANIE INFORMACJI NA DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM W TRAKCIE WEEKENDU 6-7.04.2019r.

Informacja MEN dla r

June 2019