Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

 

"Wędrujące Ale Kino!"

            23 października klasa IV wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza "Wędrujące Ale Kino!", który z uwagi na bieżącą sytuację epidemiologiczną w tym roku przyjął formę internetową.

            Seans odbył się w bezpiecznych warunkach, w klasie szkolnej, a czwartoklasiści mieli okazję zapoznać się z półgodzinną animacją na temat emocji, przyjaźni, wzajemnego wsparcia i pokonywania przeszkód. Przed projekcją odbyły się wideoprelekcje filmoznawców – Marcina Pigulaka i dr Agnieszki Powierskiej.

            Cieszymy się, że nawet w dobie pandemii mamy możliwość aktywnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych!

 

Anna Kałusek

 


TYDZIEŃ KODOWANIA

12- 19.10. 2020r.

W tym roku nasza szkoła również aktywnie brała udział w CodeWeek.  Uczniowie klas starszych zalogowali się na wirtualnej klasie Code.org, aby tam realizować kurs z kodowania. Nauka programowania ukazana w bardzo przyjazny i przystępny sposób stała się zabawą.  Programowanie znanych postaci takich jak Angry Birds, Minecraft, Elsa i Anna  pozwala poznawać pojęcia m.in.: powtórzeń, pętli i warunków w programowaniu. Za sumienną pracę uczniowie, którzy ukończyli wszystkie zadania otrzymali Certyfikat.              

       Tydzień kodowania dobiegł końca ale pasja w kodowanie może trwać dalej. Praca na code.org ma jeszcze wiele do zaoferowania i trwa cały rok a Scratch na informatyce jest teraz częstym gościem. W nagrodę za udział w Code Week 2020 nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa!

Monika Morka


 

"Czytam, bo lubię!"

            Uczniowie klasy VIa biorą w tym roku udział w zajęciach innowacyjnych realizowanych podczas lekcji języka polskiego. Innowacja "Czytam, bo lubię!" wykorzystująca pracę metodą projektu edukacyjnego ma zachęcać i motywować uczniów do uważnego i systematycznego czytania lektur, a także rozwijać ich kompetencje czytelnicze.

            Pierwszym zadaniem szóstoklasistów było stworzenie pudełka lekturowego w oparciu o znajomość powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy". Do niepotrzebnego pudełka kartonowego mieli włożyć co najmniej 5 przedmiotów kojarzących się im z treścią lektury. Podczas ustnej prezentacji musieli również potrafić uzasadnić swój wybór. Okazało się, że kreatywność uczniów nie miała granic.

            Jeśli jesteście ciekawi, jakie przedmioty trafiły do pudełek lekturowych, zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami dostępnymi w galerii.

Anna Kałusek

 


 

Zegar

Kalendarz

January 2021
S M T W T F S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31