Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

Zdrowych, wesołych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech będą one okazją do zadumy,
ale i radości z rodzinnego spotkania.
Niech przyniosą wytchnienie
od codziennych zmagań i trosk.
Oby magia Bożego Narodzenia
przetrwała w nas jak najdłużej!

 

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia

 

życzy

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie

 

 

 


„Razem na Święta”

 

To nie był zwykły rok… Święta również będą inne niż zwykle… Mimo niesprzyjających okoliczności czwartoklasiści z SP nr 2 w Pszowie znaleźli sposób, aby w dobie pandemii koronawirusa złożyć sobie i nauczycielom najwspanialsze świąteczne życzenia.

 

W ramach akcji MEN „Razem na Święta” każdy z nich wykonał plakat z życzeniami dla innego ucznia, a następnie wykonał świąteczną fotografię, na której umieścił te życzenia. Efekty pracy czwartoklasistów zostały zaprezentowane podczas klasowej Wigilijki zorganizowanej online. Podczas tej uroczystości nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd oraz małego poczęstunku, o który zadbał każdy uczestnik spotkania.

 

Chociaż miło spędziliśmy razem czas, mamy jednak nadzieję, że za rok uda nam się spotkać w tradycyjny sposób!

 

Anna Kałusek

 

 

 


LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 

 

            W grudniu, uczniowie naszej Szkoły, wzięli udział w projekcie Santa Letter Program, organizowanym przez przez kanadyjską pocztę. Założeniem programu jest podtrzymanie tradycji wysyłania listów do Świętego Mikołaja w tradycyjny sposób. Uczniowie pisali listy w języku angielskim do Świętego Mikołaja, (który zamieszkuje na biegunie północnym w Kanadzie), w których opisali swoje zainteresowania, opowiedzieli o kolegach oraz o wymarzonych prezentach gwiazdkowych. Szczególną mobilizację w pisaniu listów wykazali uczniowie klasy IV! Dziękujemy! Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedź Świętego Mikołaja.

 

Merry Christmas!

 

M. Janosz-Pawlik

 


Wieczór andrzejkowy online

 

 

Wieczór andrzejkowy to znakomita okazja do dobrej zabawy, a także pretekst do utrwalenia naszej wiedzy dotyczącej tradycji i obrzędów ludowych. To czas, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów oraz wróżb. Uczniowie klasy IV postanowili, że pandemia koronawirusa nie może pokrzyżować ich planów, dlatego wieczorem 30 listopada w blasku świec zorganizowali zabawę andrzejkową online. W jej trakcie przypomnieli sobie najważniejsze informacje na temat genezy tej tradycji, później mieli również okazję dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości. Wróżbom co rusz towarzyszyły salwy śmiechu. Mamy nadzieję, że wszystkie pomyślne przepowiednie się spełnią, a kolejny rok będzie dużo lepszy od obecnego!

 

Anna Kałusek

 


INFORMACJA

 

W związku z ROZPORZĄDZENIEM M I N I S TR A  E D U KAC J I  I   N AU KI z dnia 27 listopada 2020r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz U z 2020 ,poz. 2111)

 


§11gd. W roku szkolnym 2020/2021ferie zimowe, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie:(...)trwają na terenie całego kraju od dnia 4 stycznia 2021r. do dnia 17 stycznia 2021r.

 

 

 


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ARTYKUŁAMI W RAMACH ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z AIDS OBCHODZONEGO 1.12.2020r.

HIV i AIDS.docx

Gruźlica.doc

Jak chronić się przed wirusami?

Pielęgniarka szkolna oraz pedagog


 

Zegar

Kalendarz

January 2021
S M T W T F S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31