Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie


 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

 

 

Czy wiedzieliście, że zaledwie 6 minut czytania pozwala obniżyć poziom stresu aż o 60%? Doskonale zdają sobie z tego sprawę uczniowie naszej szkoły, którzy postanowili uczcić Światowy Dzień Książki, podejmując wyzwanie fotograficzne i wykonując zdjęcie z książką w roli głównej. Powstały rewelacyjne prace, które podziwiać możemy w galerii – uczniowie po raz kolejny dowiedli, że kreatywności im nie brakuje.

 

Pamiętajmy również, że dzięki książkom możemy bez wychodzenia z domu odbywać niesamowite podróże i przeżywać niezwykłe przygody, w końcu "czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła" (W. Szymborska).
Anna Kałusek

 

 

 

 


 

PROFILAKTYKA PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ

25 kwietnia Międzynarodowy Dzień Świadomości Hałasu


INFORMACJE NA TEMAT NARODOWEGO SPISU POWSZECHNEGO:

Narodowy Spis Powszechny.docx 


 

BIEG PO ZDROWIE

 

 

Klasa IV w drugim półroczu wzięła udział w programie edukacji antynikotynowej pt. "Bieg po zdrowie". Podczas zajęć prowadzonych w ramach tego projektu czwartoklasiści poznali negatywne dla zdrowia skutki palenia i obliczali z jakim kosztami wiąże się ten niebezpieczny nałóg. Dowiedzieli się również, w jaki sposób mogą asertywnie odmówić osobie proponującej im papierosa. W trakcie zajęć powstały także ciekawe plakaty i hasła antynikotynowe. 

 

Anna Kałusek

 


 PROFILAKTYKA PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ

22 Kwiecień Międzynarodowy Dzień Ziemi

 


II POWIATOWY KONKURS  POETYCKO -  PLASTYCZNY ,, WIERSZEM MALOWANE pod patronatem  PODN W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM
16 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs poetycko -plastyczny dla kl. I -III.    Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej do wiersza ,, Przyjście wiosny Jana Brzechwy. Głównym celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci poezji polskiej, rozwijanie wyobraźni twórczej i doskonalenie umiejętności plastycznych uczniów. Z każdej placówki mogły wziąć udział maksymalnie 3 prace. Uczniowie z naszej szkoły podjęli wyzwanie i spróbowali sił w konkursie. Ich prace zostały nagrodzone.
Nikodem Płaczek z kl. III  zdobył I miejsce, zaś Franciszek Czech również z III kl. zdobył wyróżnienie.                                                                                                
Składamy gratulacje i podziękowania za piękne i bardzo kreatywne prace.

 


Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu!
Głównym przesłaniem tego miesiąca jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.W naszej szkole obchody miały miejsce w minionym tygodniu. Odbywały się ciekawe lekcje z wychowawcą oraz warsztaty z pedagogiem. Pamiętamy- każdy jest inny a wszyscy są równi!
Zapraszamy do galerii!

Monika Morka

 


Informacja o rekrutacji do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022

 Wszystkie zgłoszenia zostały rozpatrzone pozytywnie.

 


 

PROFILAKTYKA PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ

Światowy Dzień Zdrowia 2021


 

Zegar

Kalendarz

November 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30