Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie


ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!

PAMIĘTAJCIE O BEZPIECZEŃSTWIE!

BEZPIECZNE WAKACJE


 ZAPRASZAMY NA SZKOLNĄ STRONĘ FACEBOOKA!

https://www.facebook.com/sp2pszow


TRZYMAJ FORMĘ!

 Uczniowie klas 6-8 brali w tym roku szkolnym udział w programie Trzymaj Formę. Głównym celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Uczniowie zdobywali informacje podczas zajęć z wychowawcą i pogadanek z pedagogiem szkolnym. Zdobytą wiedzę przenieśli na prezentacje multimedialne. Dzięki tym działaniom nasza szkoła otrzymała certyfikat!

Monika Morka


BEZPIECZNE WAKACJE

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadance z policjantami. Tematem przewodnim spotkania były "Bezpieczne wakacje ", szczególną uwagę poświęcono tematyce porwań i odpowiedniego reagowania na zagrożenia. Zwrócono również uwagę na niebezpieczne zachowania w sieci. Dziękujemy Panom: sierż. szt. Łukaszowi Błędowskiemu i mł. asp. Jackowi Michalikowi za cenne wskazówki

Monika Morka


 Przypominamy! W Poniedziałek 14.06.2021r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców przyszłej klasy I.


ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA 2021

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Brawa dla naszych uczniów, kolejny rok przyłączają się do obchodów- tym razem oprócz pogadanek i ciekawych godzin wychowawczych uczniowie doskonalili umiejętności w projektowaniu grafiki!

Monika Morka

 


INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie informuje ,że spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klasy I w roku szkolnym 2021/2022 odbędzie się 14 czerwca 2021 r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie.

 


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 

W 2021 roku obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przypadają na okres od 26 maja (środa) do 1 czerwca (wtorek).

 

„…Zmiany ekonomiczne i rozwój technologii sprawiły, że nasza rzeczywistość zmieniła się diametralnie, stawiając nam nowe, trudne wyzwania. Mówimy, że żyjemy obecnie w kulturze obrazkowej. Wiele osób czerpie wiedzę i rozrywkę jedynie z ekranów. Czy to znaczy, że czytanie straciło swoje walory, a nawet sens? Nic bardziej mylnego! Obecność książek, wprawdzie przez wiele osób zepchnięta została na dalszy plan w natłoku codziennych zajęć lub nawet eliminowana z ich życia, jest nadal aktualnym i skutecznym sposobem na stawianie czoła wyzwaniom naszych czasów. Także podczas pandemii.”

 

Serdecznie zachęcamy do regularnego czytania !

 

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację  – Cała Polska czyta dzieciom”.

Tydzień Czytania Dzieciom jest okazją do zorganizowania w naszej szkole konkursu czytelniczego „Pięknie czytam”, który odbędzie się w poniedziałek 31. 05.2021 dla każdej klasy.

 

W naszej szkole akcję rozpoczęliśmy głośnym czytaniem  „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Utwór pięknie przeczytał Filip Korbel z trzeciej klasy, natomiast audycję prowadziła Paulina Myśliwiec.

B. Konieczny


 

 

 

Zegar

Kalendarz

November 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30