Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

XVII EDYCJA PROGRAMU INSTALING DLA SZKÓŁ

 

Uczniowie naszej Szkoły, po raz kolejny dołączyli do programu Instaling. Tegoroczna edycja odbywa się już po raz XVII. Klasy IV-VIII, poprzez swoją codzienną pracę, polegającą na tłumaczeniu słówek poznanych na lekcjach języka angielskiego, utrwalają nowe słownictwo. Praca z programem Instaling to zaledwie kilka minut pracy, ale wykonywanie jej systematycznie, przynosi wspaniałe efekty. Co więcej, uczniowie uwielbiają pracę z laptopem lub tabletem. Nauka oraz przyjemność, to właśnie Instaling.

Wszystkim uczniom, życzymy satysfakcji i wytrwałości w tej edycji programu Instaling.

https://instaling.pl/

Michalina Janosz-Pawlik


BEZPIECZEŃSTWO W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

 Uczniowie wszystkich klas brali udział w pogadance z policjantami. Tematem przewodnim spotkania były bezpieczeństwo, szczególną uwagę poświęcono tematyce powrotów do domu ze szkoły i odpowiedniego reagowania na zagrożenia. Klasy starsze dodatkowo zdobyły informacje na temat odpowiedzialności karnej oraz konsekwencji palenia papierosów.

 Monika Morka


Pierwszaki z SP 2 w Pszowie wesoło przywitały

rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022

1 września 2021 roku, po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do szkoły. Dzień ten na zawsze zapisze się w pamięci pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławach i zostali włączeni w poczet uczniów. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się brawurowo zagranym przedstawieniem pod tytułem “Czekoladowa apteka”w wykonaniu uczniów z  kółka teatralnego z klasy IV. Mali aktorzy przekonali pierwszoklasistów, że w szkole jest miło i wesoło. Wreszcie po nich przyszedł czas na najważniejsze „gwiazdy” uroczystości czyli pierwszoklasistów, których z wiedzy i zachowania egzaminowały postacie z bajkowej krainy -  czyli starsi koledzy z kółka teatralnego z klasy VII  i VIII.  Dzieci prezentowały się naprawdę fantastycznie, swój sprawdzian na ucznia zdały celująco. Potem przyszedł oczekiwany moment złożenia ślubowania. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie  wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Po złożeniu ślubowania, przechodziły przez symboliczną ,, Krainę wiedzy”,  a  pani dyrektor Dorota Sobala  pasowała na ucznia każde z dzieci czarodziejskim ołówkiem.  Okazałe rożki obfitości przygotowane przez rodziców, w pełni zrekompensowały emocje i tremę małych artystów. Nagrodzeni łakociami pierwszoklasiści chętnie przyjmowali gratulacje, słowa uznania i pozowali do pamiątkowych zdjęć. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Zapraszamy do galerii!

Felicja Urbanek

 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 ODBĘDZIE SIĘ 1.09.2021r.

 

KLASY II- VIII O GODZINIE 9.00

 

KLASA I O GODZINIE 10.00

 

Rodzice uczniów klasy pierwszej proszeni są o przynoszenie rogów obfitości w dniach 30-31.08.2021r. do sekretariatu szkoły w godzinach 8.00- 15.00

 

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 324540717

 


 

 

DOBRY START

https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start


 

Ważny komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW Szkolne

 


Szanowni Rodzice,

 

Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 ze względu na obostrzenia sanitarne
w placówkach oświatowych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów, pracowników i Rodziców, nasza szkoła postanowiła udostępnić możliwość zawierania polis NNW szkolnych w formie indywidualnej.

 

Spośród ofert ubezpieczenia jakie otrzymaliśmy, za najbardziej korzystne uznaliśmy indywidualne ubezpieczenie NNW z oferty Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. dostępne wyłącznie na stronie www.bezpieczny.pl.

 

Taką praktykę zastosowaliśmy już w zeszłym roku z czego rodzice byli bardzo zadowoleni.

 

Jako placówka otrzymaliśmy specjalny link do e-ulotki, umożliwiający Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia szkolnego z 10% zniżką.

 

https://bezpieczny.pl/ubezpieczenia-dzieci/06650

 

UWAGA: Rodzice, którzy już w zeszłym roku skorzystali z oferty Bezpieczny.pl, przed zakończeniem ochrony ubezpieczeniowej otrzymają stosowne powiadomienia o możliwości kontynuacji umowy ubezpieczenia (wiadomość e-mail i SMS) z zachowaniem 10% zniżki.

 

UWAGA! Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od dnia następującego po dniu sporządzenia wniosku, ale nie wcześniej niż od godziny 00:00 dnia następnego po opłaceniu składki w pełnej wysokości.

 

W przypadku trudności z zawarciem ubezpieczenia mogą Państwo skontaktować się z dedykowanym opiekunem.

 

ZAKUPU TEGO NALEŻY DOKONAĆ NAJPÓŹNIEJ DO 31 SIERPNIA 2021, BY UNIKNĄĆ PRZERWY W UBEZPIECZENIU DZIECKA.OCHRONA ROZPOCZYNA SIĘ NASTĘPNEGO DNIA PO OPŁACENIU SKŁADKI.

 

Ponieważ ubezpieczenie to zawiera się internetowo, całkowicie unikamy ryzyka bezpośredniego kontaktu, zbierania składek czy podpisów – jest to najbezpieczniejsza pod względem sanitarnym możliwa opcja zawarcia polisy dla dziecka.

 

            Dedykowany kod  06650 jaki otrzymaliśmy pozwala na zawieranie ubezpieczeń w promocyjnych cenach na stronie bezpieczny.pl, a więc:

 

          Myśląc o swoich pociechach warto także pomyśleć o Sobie (składki już od 12zł/mc):

 

https://bezpieczny.pl/kup-zycie-wlasny-pakiet/20092

 

Lub o swoich rodzicach, gdzie często posiadają ubezpieczenia jako kontynuację ubezpieczeń grupowych na zdecydowanie gorszych warunkach (wiek wstępu do ubezpieczenia 61-80 lat):

 

https://bezpieczny.pl/ubezpieczenie-na-zycie-61/20092

 

Wybierając się na urlop warto zadbać o bardzo dobre ubezpieczenie podróżne:

 

https://bezpieczny.pl/ubezpieczenia-podrozne/20092

 

Lub ubezpieczenie swojego samochodu na wypadek awarii czy wypadku w podróży:

 

https://bezpieczny.pl/assistance/20092

 

W sprawie wszelkich pytań czy wątpliwości odnośnie ubezpieczeń na portalu Bezpieczny.pl prosimy
o kontakt z :

Sergiusz Grzenia

 

Tel. 512241906
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

            www.sergiuszgrzenia.pl

 

Zegar

Kalendarz

November 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30