TYDZIEŃ KODOWANIA W SP2

CodeWeek Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbył się w tym roku już po raz siódmy. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Nasza szkoła również brała udział w tym wydarzeniu i otrzymała certyfikat! Nasze tegoroczne hasło obchodów to " Kodujemy-szalejemy!". We wszystkich klasach odbywały się zajęcia kodowania zarówno na kartach pracy jak i online. Uczniowie uwielbiają kodowanie i z niecierpliwością czekają na kolejny CodeWeek!

Internetowa Platforma Specjalistyczno- Doradcza

W ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza dla nauczycieli, uczniów i rodziców, która jest dostępna pod adresem

Ww. platforma stanowi źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje ona nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).
Materiały zamieszczone na platformie kierowane są do: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ZAKŁADKĄ „KALENDARIUM” W MENU GŁÓWNYM

Biblioteka szkolna - kolejny projekt

Ministerstwa Edukacji i Nauki

Nasza szkoła bierze udział w realizacji projektu Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Głównym celem programu jest wzbogacenie oferty bibliotek szkolnych o  książki będące nowościami wydawniczymi i niebędące podręcznikami, realizacja działań promujących czytelnictwo oraz zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.

W ramach programu realizowane będą wystawy, kiermasze, wyjścia do bibliotek publicznych, przedstawienia teatralne. Odbędzie się również spotkanie z twórcą literatury dziecięcej i młodzieżowej jako wydarzenie służące popularyzacji i promocji czytelnictwa.

Bogusława Konieczny

November 2021