Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie


 


SUKCES!

Mamy zaszczyt poinformować o ogromnym sukcesie ucznia naszej szkoły. Wojciech Hein z kl. 8a uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego!

Wojtek wykazał się niezwykłą wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań problemowych na wysokim poziomie. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych odbywa się na trzech szczeblach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Celem konkursu jest rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości podczas rozwiązywania zadań i problemów matematycznych. Warto również wspomnieć, że tytuł laureata zwalnia ucznia z egzaminu ósmoklasisty w zakresie przedmiotu, którego konkurs dotyczył.

Składamy serdecznie gratulacje Wojtkowi, jednocześnie życząc mu, aby nadal rozwijał swoje pasję i zainteresowania! 

fotorelacja: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie - Strona główna | Facebook


SUKCES! 

21 kwietnia uczennica klasy pierwszej Lidia Cichy reprezentowała naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim wierszy patriotycznych i zdobyła  II miejsce. Gratulujemy!

fotorelacja: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie - Strona główna | Facebook


PROFILAKTYKA

W dniu 5.04.2022r. w naszej szkole odbyła się prelekcja profilaktyczna dla uczniów klas siódmych i ósmych.
Celem policyjnego przekazu profilaktycznego było uświadomienie uczniów i pokazanie im, jak poważne konsekwencje mogą wynikać z niewłaściwego zachowania się względem rówieśników oraz innych uczniów. Mundurowi apelowali do młodzieży o promowanie i naśladowanie dobrych wzorców i zachowań oraz poszanowanie nie tylko dla swoich kolegów i koleżanek, ale również dla nauczycieli.

Uczniowie dowiedzieli się między innymi, kim jest osoba nieletnia w świetle przepisów, od kiedy rozpoczyna się odpowiedzialność prawna nieletnich, na jakich zasadach odpowiada nieletni za popełnione czyny karalne, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprzestrzeganie prawa przez młodych ludzi w przyszłości, czy jakie są procedury postępowania z nieletnimi.

Dzielnicowy omówił także z uczniami zjawisko demoralizacji, czym jest i jakie zagrożenia wiążą się z niedostosowaniem społecznym. Nie pominięto również katalogu najczęściej popełnianych przestępstw na terenie szkół. Aby teorii nie było za dużo i żeby wiedza lepiej utkwiła w pamięci uczniów, całość pogadanki była oparta przykładami z pracy policjantów.

Nie zabrakło również informacji o bezpieczeństwie w Internecie oraz o szkodliwości narkotyków i dopalaczy, konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem. Policjanci poprzez edukację i uświadamianie młodych ludzi, chcą pokazać, że na ich życiowej ścieżce trzeba postępować w sposób godny, uczciwy  oraz w pełnym poszanowaniu innych osób.

 

 


ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU-

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

W Dniu 1 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Osób z Autyzmem. Świeciliśmy na Niebiesko solidaryzując się z osobami, które borykają się z tym schorzeniem. Przygotowaliśmy audycję wyemitowaną przez szkolny radiowęzeł, udekorowaliśmy szkołę gazetkami i ubraliśmy się na niebiesko. Za wszystkie starania naszych, wspaniałych uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy. Organizatorzy akcji: Nauczyciele Wspomagający.


 

Zegar

Kalendarz

February 2023
S M T W T F S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28