Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 


SPOTKANIE AUTORSKIE

 

Nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w związku z tym podejmowanych jest szereg działań mających na celu propagowanie literatury wśród najmłodszych. 16 maja 2022 roku zorganizowano spotkanie autorskie. Odwiedził nas niezwykły gość - ks. Jerzy Szymik – profesor teologii, ale również poeta, eseista, naukowiec i autor licznych publikacji.

Ksiądz Szymik w bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział nam o sobie i swojej twórczości. Dowiedzieliśmy się między innymi, jaka była ulubiona lektura szkolna Księdza, skąd artysta może czerpać inspirację, ale również, jakim drużynom piłkarskim kibicuje ks. Szymik. Na zakończenie wysłuchaliśmy dwóch wierszy naszego gościa. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Dużą niespodzianką okazał się występ uczennic klas ósmych, które odtańczyły belgijkę.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że taka ważna osobistość, zgodziła się poświęć nam swój czas. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu się zobaczymy!

 


I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM

 

Niedawno dotarły do nas kolejne świetne wiadomości. 29 kwietnia wyłoniono zwycięzców Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Dziecięce prawa i obowiązki w literaturze dla dzieci i młodzieży” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Pszowie.

Pierwszą nagrodę otrzymała Weronikę Kolbert z kl. VIIa. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu recenzji książki poruszającej tematykę praw i obowiązków dzieci. Konkurs swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Pszów.

Serdecznie gratulujemy Weronice, jednocześnie życząc jej dalszych sukcesów!

 

 


ZAPROSZENIE NA TURNIEJ SZACHOWY:

ZAPROSZENIE 


INROFMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW, KTÓRZY ZAPISALI SWOJE DZIECI DO NASZEJ SZKOŁY:

 

WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRYCH RODZICE ZŁOŻYLI ZGŁOSZENIA ZOSTAŁY PRZYJĘTE!

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE ODBĘDZIE SIĘ 31.05.2022r. O GODZINIE 17.00

NA HOLU SZKOLNYM.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


 

Zegar

Kalendarz

February 2023
S M T W T F S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28