ZAPRASZAMY NA SZKOLNEGO FACEBOOKA!

Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie | Facebook

NARODOWE CZYTANIE

14 września  uczniowie klas starszych uczestniczyli w XI odsłonie akcji "Narodowego Czytania". Decyzją pary prezydenckiej w tym roku lekturą "Narodowego Czytania" zostały "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

Klasa piąta znakomicie zaprezentowała nam się w utworze pt. "Powrót taty". Zaproszenie do wspólnej lektury przyjęła również pani Dyrektor, która zadeklamowała "Rękawiczkę".

Mamy nadzieję, że wspólne czytanie utworów literackich pozwoli na wydobycie uroku poezji i ocalenia przesłania w niej zawartego.

PROFILAKTYKA

Uczniowie klas 4-6 brali udział w czterogodzinnych warsztatach profilaktycznych w ramach programu Odczuwaj Ufaj Mów. Głównym celem zajęć było budowanie pozytywnego obrazu siebie i innych oraz nauka nawiązywania właściwych relacji interpersonalnych. Tematyka uczuć, a dokładniej nazwanie i przyzwolenie na ich przeżywanie zajęły znaczną część warsztatów, gdyż ma to ogromne znaczenie dla rozwoju samoświadomości ucznia. Program został zrealizowany zgodnie z Gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

eTwinning

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za udział w projekcie eTwinning „Sklepik marzeń”, który p. Dominika Misztal prowadziła w klasach 7a i 7b. Odznaki Jakości eTwinning przyznawane są nauczycielom za wybitne projekty eTwinning. Są one świadectwem pewnego krajowego i europejskiego standardu. Nasz projekt miał zasięg ogólnopolski

i wzięło w nim udział 18 szkół z całej Polski. Zachęceni tym sukcesem chcemy kontynuować współpracę ze szkołami, ale marzy nam wyjście poza granice naszego kraju. W czerwcu tego roku p. Misztal wraz z czterema innymi nauczycielami z Polski reprezentowała nasz kraj na seminarium we francuskim Lyonie. Udało się nawiązać współpracę z nauczycielami z Francji i Słowacji i w tym roku chcemy zrealizować kolejny projekt w klasie 4. Szczegóły są ciągle dopracowywane. Mamy nadzieję, że wkrótce pochwalimy się efektami pracy.

PROFILAKTYKA

W dniach 15 i 16 września uczniowie klas ósmych wzięli udział w programie profilaktyki zintegrowanej pt. „Archipelag Skarbów”, który zrealizowała Fundacja Homo Homini z Krakowa. Celem programu pn. „ARCHIPELAG SKARBÓW” jest profilaktyka uzależnień (alkohol, narkotyki), wychowanie ku miłości i odpowiedzialności za swoją seksualność, ograniczenie natężenia przemocy rówieśniczej w formie fizycznej i słownej oraz przemocy o podtekście seksualnym, profilaktyka HIV i AIDS.
Podczas dwudniowych warsztatów prowadzonych przez trzyosobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów, młodzież zamieniła się w poszukiwaczy skarbów. Były nimi głębokie szczęście, trwała miłość, zaufanie i szacunek. Uczniowie odkryli, jak ważna w życiu jest realizacja własnych pasji i marzeń oraz dokonywanie właściwych wyborów, które często decydują o życiu młodego człowieka. Podjęty został problem zachowań agresywnych i uprzedmiotawiających – szczególnie w relacjach między chłopcami i dziewczętami.
Uczniowie przenieśli się do „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka i uczyli się, jak radzić sobie z „tygrysami”, czyli własnymi słabościami, gniewem i złością. Promowano postawy godne naśladowania poprzez podanie konkretnych osób: sportowców, aktorów, artystów. Program został zrealizowany zgodnie z gminnym Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Informujemy o rozpoczęciu rekrutacji uzupełniającej w ramach projektu „Innowacje edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie”. Rekrutacja trwa od 1 września 2022 do 16 września 2022.

Aktualnie poszukujemy chętnych uczniów na następujące wolne miejsca w projekcie:

Rodzaj zajęć

Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego 2 gr x 8 os x 35 godz.

Zajęcia wyrównawcze z matematyki 1 gr x 8 os x 33 godz.

Matematyka - zajęcia metodą eksperymentu 1 gr x 8 os x 35 godz.

Biologia - zajęcia metodą eksperymentu 1 gr x 8 os x 35 godz.

Zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami metoda Warnkego 1 gr x 4 os x 35 godz.

Zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami eeg Biofeedback 3 gr x 1 os x 36 godz.

Dodatkowo istnieje możliwość zapisania się na listę rezerwową każdego rodzaju zajęć dostępnego w ramach projektu w przypadku rezygnacji już zakwalifikowanego uczestnika.

Szczegóły dotyczące rekrutacji opisane są w regulaminie rekrutacji  dostępnego poniżej wraz z wymaganymi dokumentami.

Do pobrania:

- Regulamin rekrutacji uzupełniającej
- Formularz zgłoszeniowy
- Oświadczenie uczestnika

PROFILAKTYKA

Uczniowie wszystkich klas brali udział w pogadance z policjantami. Tematem przewodnim spotkania były bezpieczeństwo, szczególną uwagę poświęcono tematyce powrotów do domu ze szkoły i odpowiedniego reagowania na zagrożenia. Klasy starsze dodatkowo zdobyły informacje na temat odpowiedzialności karnej oraz konsekwencji palenia papierosów oraz bezpieczeństwa w sieci.

Informacje na temat ubezpieczeń uczniów znajdują się w zakładce ogłoszenia.

February 2023