Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

Informacje na temat sprawdzianu znajdują się pod adresem:

http://www.oke.jaworzno.pl/www2/index.php/sprawdzian


 

WALENTYNKI 2016

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Jak co roku z okazji Walentynek ruszyła Poczta Walentynkowa!

 

Kartki Walentynkowe można było wrzucać do dnia 12 lutego do specjalnej skrzynki.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem!
Magii tego święta dali się unieść wszyscy uczniowie od pierwszaków, aż po ostatnią klasę! Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez dwie urocze i przesympatyczne listonoszki – miały naprawdę sporo pracy, bowiem wysłaliście w tym roku sporo serdecznych słów. Cały dzień przebiegł w miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmocniły „ zakochane kawałki " puszczane na przerwie!

Tekst opracowała pani Monika Morka


 

Gra logiczna „Zamknięci w świecie lektur”

11 lutego nasza szkoła wzięła udział w grze logicznej „Zamknięci w świecie lektur”, która odbyła się w pszowskim Gimnazjum. Do zabawy zostały wytypowane trzy osoby: Emilia Hes, Daria Napiórkowska, Robert Patała. Celem gry było propagowanie wśród dzieci nawyków czytelniczych. Uczniowie zostali uwięzieni w sali zamkniętej na klucz. Żeby go odnaleźć i dzięki temu wydostać się z klasy, musieli po drodze uporać się z niezliczoną ilością zagadek czytelniczych. Zadania wykonywali krok po kroku, zgodnie ze wskazówkami, w przeciwnym razie nie znaleźliby ukrytego klucza. Uczniowie mieli 45 minut na wydostanie się z klasy. Wszystko, co znajdowało się w sali było dla nich podejrzane. Nie przeoczyli niczego i dokładnie sprawdzali każdy kąt. Zmaganiom towarzyszyło ogromne  napięcie i niepewność, czy uda się opuścić zamknięte pomieszczenie. Naszej drużynie udało się wydostać z klasy po 25 minutach. Zabawa uświadomiła uczniom, że czytanie nie musi być nudne, a znajomość podstawowych lektur jest wręcz niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie.  

 Tekst opracowała pani Bogusława Konieczny


 

 

Postępowanie rekrutacyjne do Szkoły Podstawowej nr 2  w Pszowie w roku szkolnym 2016/2017-

ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI REKRUTACJA 2016/2017 w MENU GŁÓWNYM "NASZA SZKOŁA".


 

 

Dnia 23 stycznia 2016 roku już po raz kolejny odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie. Przybyli goście bawili się na sali w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie, a do tańca przygrywał DJ,  który – sądząc po „pełnym parkiecie” i dobrych humorach tańczących - zaspokoił wszystkie gusta muzyczne uczestników zabawy. Celem imprezy było zdobycie funduszy na zakup szkolnego radiowęzła.

Tekst opracowała pani Monika Morka

 


  

WARSZTATY  INTROLIGATORSKIE

20 stycznia uczniowie klasy V odwiedzili bibliotekę mieszczącą się przy PODN w Wodzisławiu Śląskim. Celem wyjazdu było zapoznanie z księgozbiorem oraz pracą introligatora. Spotkanie z dziećmi rozpoczęło się od ciekawego wykładu na temat historii książki, sposobów oprawiania i zabezpieczania ich przed zniszczeniem. W części praktycznej dzieci dowiedziały się na czym polega praca introligatora. Poznały maszyny introligatorskie:  gilotynę, nożyce i prasę. Każdy uczeń pod czujnym okiem p. Danuty mógł wziąć udział w cyklu oprawiania książki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że wkrótce inni uczniowie naszej szkoły odwiedzą bibliotekę i zapoznają się z pracą introligatora.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Tekst opracowała pani Iwona Krzykała


 

 

ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I-VI NA SPOTKANIE OGÓLNE Z PANIĄ DYREKTOR ORAZ NA WYWIADÓWKĘ Z WYCHOWAWCĄ W DNIU 19.01.2016r. O GODZINIE 17.00


 

Zegar

Kalendarz

January 2019
S M T W T F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31