Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

                      

SUKCESY NASZYCH SIATKARZY

 

             Drużyna naszych siatkarzy w składzie  Sebastian Płaczek, Michał Erazmu, Kamil Wolski, Miłosz Worek, Oliwer Procek, Michał Szumski, Krzysztof  Błaszczyk, Przemysław Bugla, Bartosz Barylski i Łukasz Ziętek w  rozgrywkach grupowych zajęła I miejsce. Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom gry i wygrali  mecze z SP1 z Pszowa, SP1 z Rydułtów i SP z Turzy Śl. Tym samym zakwalifikowali się do dalszego etapu rozgrywek czwórek siatkarskich.

              Zawody powiatowe odbyły się  28 lutego, w Szkole Sportowej w Radlinie. Po bardzo zaciętych i ciekawych meczach  chłopcy  zakończyli rywalizację na dobrym III miejscu. Gratulujemy  umiejętności i wspaniałej postawy.

 Jadwiga Nowak


 

Uczennica Martyna Czech brała udział w trzech etapach XXII Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych i jest laureatką I i II etapu. Wspaniale reprezentowała również naszą szkołę SP 2 na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Grażyna Mojżysz


KULIG  W  WIŚLE

20 lutego  uczniowie klasy VI wyjechali na kulig do Wisły.

Trasa kuligu biegła Doliną Białej Wisełki , jednej z najbardziej malowniczych dolin w Beskidzie Śląskim i najpiękniejszej doliny w Wiśle. Płynie tędy jeden ze źródłowych potoków Wisły, Biała Wisełka, która wypływa na północnym stoku Baraniej Góry, w swym środkowym odcinku tworząc szereg wodospadów i progów skalnych, zwanych Kaskadami Rodła. Przejazd saniami trwał około godziny, po czym uczniowie zawitali w góralskiej chacie, gdzie przy ognisku upiekli kiełbasy. Wycieczka należała do bardzo udanych. Pogoda dopisała i uczniowie zadowoleni wrócili do domu.

 Iwona Krzykała

 


 

WYNIKI KONKURSU!!!!

Powiatowy konkurs plastyczny "Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej-Niezwykłe spotkania górnika z dobrym duchem Skrabnikiem".
I miejsce w kategorii klas IV-Alicja Polnik
II miejsce w kategorii klas IV-Dawid Górecki
III miejsce w kategorii klas VI-Martyna Reś

Sabina Pawełek


 

NPRC – WYSTAWA KSIĄŻKI

 

W styczniu biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książek zakupionych w ramach NPRC – zakup nowych książek do bibliotek. Wystawa eksponowała lektury, książki popularnonaukowe dla dzieci, młodzieży i  nauczycieli z różnych dziedzin wiedzy. Uczestnikami wystawy byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.


 

WALENTYNKI

 

Dzień świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!

Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa. Tegoroczne obchody Dnia Zakochanych rozpoczęliśmy szkolną dyskoteką 13 lutego, w poniedziałek.  Samorząd Uczniowski przygotował się do tych szczególnych  dni – poprowadzili zabawy dla młodszych dzieci, zadbali o oprawę muzyczną dyskoteki. Przygotowali także specjalną skrzynkę, do której  każdy mógł wrzucić walentynkę dla swojego wybranka lub wybranki . Uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi, nie mogli doczekać się wręczenia poczty walentynkowej.  Liściki otrzymali we wtorek, 14 lutego. Cały dzień przebiegł w miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmocniła audycja radiowa przygotowana specjalnie na tę okazję.

 Iwona Krzykała


 

        Rozdanie nagród w konkursie plastycznym w niezwykłej Znalezione obrazy dla zapytania sztolnia gif

                 scenerii Sztolni Wodzisławskiej

 

17 lutego nagrodzeni uczniowie Naszej szkoły w konkursie plastycznym :”Górnicze tradycje Ziemi Wodzisławskiej” tegorocznej edycji: ”Niezwykłe spotkania górnika z dobrym duchem kopalni Skarbnikiem” wraz z rodzicami zostali zaproszeni do Sztolni na uroczyste rozdanie nagród, które odbyło się w niezwykłych warunkach, bo w samej kopalni- PCKZiU z siedzibą w Wodzisławiu Śl.

Laureatami zostali:

Emilia Polnik zdobywając I miejsce w kategorii klas IV

Dawid Górecki zdobywając II miejsce w kategorii klas IV

Martyna Czech zdobywając III miejsce w kategorii klas VI

Wszystkich zgromadzonych przywitała Pani wice dyrektor PCKZiU Barbara Elsner. Laureatom zostały wręczone nagrody rzeczowe, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia. Po słodkim poczęstunku w Sztolni pojawił się tytułowy bohater prac plastycznych uczniów, sam Skarbnik, który zaprosił ich wraz z Rodzicami do wspólnego zwiedzania Kopalni.

Uroczystość w niezwykłych warunkach na długo pozostanie w pamięci Laureatów konkursu.

 Sabina Pawełek


 

Ostrzeżenie !

 

  Po wykonaniu obserwacji i pomiaru grubości pokrywy lodowej na kilku zbiornikach wodnych  miasta Katowice i okolic, Ratownicy O.M.WOPR  Katowice , pragną przekazać informację dotyczącą zjawiska degradacji pokrywy lodowej która pomimo dużej grubości ,wielokrotnie w ciągu doby roztapiania i zamrażana oraz przepajana wodą opadową, posiada inne właściwości mechaniczne  niż tzw. warstwa nośna lodu. Niemożliwe jest określenie wartości bezpiecznej grubości lodu , i może być ona inna  dla  poszczególnych akwenów  i w różnych częściach danego zbiornika. Dlatego pomimo że jest  to w  tym okresie  zjawisko naturalne należy przyjąć w że warstwa lodu jest SZCZEGÓLNIE ZDRADLIWA I NIEBEZPIECZNA . 

 


 

ZŁOCI SIATKARZE

Drużyna naszych siatkarzy zajęła I miejsce w swojej grupie i zakwalifikowała sie do dalszych rozgrywek minipiłki siatkowej czwórek.

W skład naszej drużyny wchodzą:

1.      Sebastian Płaczek

2.      Michał Erazmus

3.      Kamil Wolski

4.      Miłosz Worek

5.      Oliwer Procek

6.      Michał Szumski

7.      Krzysztof  Błaszczyk

8.      Przemysław Bugla

9.      Bartosz Barylski

10.  Łukasz Ziętek

Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom gry i wygrali  mecze z SP1 z Pszowa, SP1 z Rydułtów i SP z Turzy Śl. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jadwiga Nowak


 

 SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW!

Nasi uczniowie zostali laureatami powiatowego konkursu plastycznego pt. "Górnicze tradycje ziemi wodzisławskiej" temat tegorocznej edycji "Niezwykłe spotkania górnika z dobrym duchem kopalni skarbnikiem" organizowanego przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl.

W KATEGORII

Klas IV                    

I miejsce zdobyła ALICJA POLNIK –tytuł pracy „Mój osobisty duch stróż”

II miejsce zdobył DAWID GÓRECKI- tytuł pracy ”Moje niezwykłe spotkanie z duchem kopalni”

Klas VI

III miejsce zdobyła MARTYNA CZECH-tytuł pracy „Katastrofa górnicza”

Opiekunem artystycznym uczniów jest Sabina Pawełek –nauczyciel plastyki.


 

Zegar

Kalendarz

March 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31