Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

 

 „ PODARUJ NAM SWÓJ ŻYCZLIWY UŚMIECH”

 

Dzień tolerancji i  życzliwości w Szkole Podstawowej numer 2 w Pszowie

 

28 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej numer 2 w Pszowie obchodzono „ Dzień tolerancji i życzliwości”, który na stałe figuruje w kalendarzu imprez szkolnych. Hasło przewodnie tegorocznego święta brzmiało : „ Podaruj nam swój życzliwy uśmiech”.

Z tej okazji naszą placówkę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Dyrektor ZOPO – pani Mirella Ogrocka, Sekretarz Miasta-pani Alicja Nawrat, podopieczni świetlicy „ Radość Życia” wraz  z panią Krystyną Tytko, Dyrektor Świetlicy  Środowiskowej – pani Renata Malinowska, Dyrektorzy pszowskich szkół: pani Katarzyna Popardowska, pani Jolanta Handziuk, pan Jacek Sowa. Przedstawiciele Rady Rodziców wraz z przewodniczącą – panią Anną Burek, radni z naszego okręgu- panowie: Romuald Gebel, Jacek Kołek oraz ksiądz Bogusław Okienko. Wśród gości nie zabrakło również przedszkolaków, a także uczniów pszowskiego Gimnazjum i SP nr 3.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor  Dorota Sobala, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Następnie na szkolnej „scenie” wystąpili uczniowie należący do koła teatralnego prowadzonego przez panią Felicję Urbanek.

Nasi mali artyści starali się przekazać innym jak radzić sobie ze współczesnymi problemami osób niepełnosprawnych i jakie są najważniejsze wartości w życiu człowieka. Dla lepszego zrozumienia tak ważnego tematu uczniowie zaprezentowali scenki teatralne przedstawiające zachowania pożądane, jak i te niepożądane. Wcielili się w postaci z baśni ,aby lepiej dotrzeć do młodych odbiorców. Tańczyli, śpiewali, recytowali. Pokazali, że najważniejsza jest przyjaźń, umiejętność słuchania i zrozumienie dla indywidualności drugiego człowieka. Pięknie odegrane role uświadomiły wszystkim, że tolerancja to dążenie do zrozumienia innych osób. Pokazały, że każdy chce być szanowany i akceptowany, a przede wszystkim szczęśliwy.

Po części artystycznej głos zabrali zaproszeni goście, którzy   wzruszeni dziękowali za spotkanie nie szczędząc pochwał i ciepłych słów naszym aktorom.

 Szkolne święto zakończyło się spotkaniem przy wspólnym stole wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości.

Iwona Krzykala


 DUŻY SUKCES NASZYCH BADMINTONISTÓW.

             W dniu 27.04.2017 w Pszczynie został rozegrany finał wojewódzki w badmintonie. Rywalizowały ze sobą najlepsze drużyny z całego naszego województwa. Wśród najlepszych znalazła się też nasza drużyna  badmintonistów w składzie: Sebastian Płaczek, Michał Erazmus, Kamil Wolski i Michał Szumski. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie i zdobyli  VI miejsce. Bardzo cieszymy się z tego sukcesu i liczymy w przyszłym roku na jeszcze lepszy wynik.

 Jadwiga Nowak


 

 

WYPRAWA DO KOPALNI GUIDO W ZABRZU

W środę 26.04.2017r. klasa 3a w nagrodę za zdobycie przez Nikodema Banasiaka I miejsca w konkursie „Skrzynka Marzeń” pojechała do Zabrza, aby zwiedzić zabytkową kopalnię „Guido”. Zaraz po przekroczeniu bram kopalni pobraliśmy kaski ochronne i zaczęliśmy nasze zwiedzanie.

Pierwszym obiektem na naszej liście była maszyna wyciągowa Berlin z 1927 roku (obsługiwana przez silnik na prąd stały o mocy 560kW), która transportuje turystów na poziomy 170 m i 320 m pod ziemią. Ciekawostką jest to, że maszyna ta jest w pełni oryginalna i pozwala na zjazd z prędkością 4m/s. Zaraz po obejrzeniu hali wyciągowej weszliśmy do „szoli” i zjechaliśmy na poziom 320, gdzie mogliśmy zobaczyć kombajn chodnikowy AM-50 w jego naturalnym środowisku, mieliśmy również możliwość przejażdżki jedyną w Europie kolejką podwieszaną udostępnioną zwiedzającym, zobaczyliśmy i poznaliśmy sposób wydobycia systemem zabierkowym. 320 metrów pod ziemią zobaczyliśmy także jak wygląda praca kombajnu ścianowego KWB, jak działają obudowy zmechanizowane oraz w jaki sposób węgiel jest transportowany pod ziemią, czyli zobaczyliśmy jak działa współczesna kopalnia.

Po dość męczącym zwiedzaniu udaliśmy się do tak zwanej strefy K8, czyli pubu znajdującego się 320 metrów pod ziemią, gdzie mogliśmy zakupić różnorakie pamiątki. Wycieczka do Guido była niezapomnianym przeżyciem, które nie tylko dostarczyło nam rozrywki, ale także było ważną pomocą naukową. Bardzo dziękujemy za wspaniałą przygodę Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego!!

Zapraszamy do galerii!!!

Monika Morka


 

Lista uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy pierwszej znajduje się na tablicy ogłoszeń


 

„ O KOCIE W BUTACH PRZY WESOŁYCH NUTACH”

10 kwietnia uczniowie klas II-IV odwiedziły MOK w Pszowie, gdzie obejrzały  musical pt.: ,,O kocie w butach przy wesołych nutach w wykonaniu artystów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Spektakl opowiadał o niezwykłym kocie, który nie tylko potrafił mówić, ale także spełnił marzenie swojego opiekuna i pomógł mu zdobyć serce pięknej królewny Leny. Podczas przedstawienia widzowie mogli posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu zawodowego zespołu aktorskiego, podziwiali wspaniałe dekoracje, choreografię oraz ciekawe kostiumy aktorów. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w przygodach bohaterów  a  wykonawców nagrodziły gromkimi brawami. Z kolei artyści pożegnali się z publicznością pozostawiając piękne przesłanie: "Wszystko się zmienia, warto mieć marzenia".

Iwona Krzykała


 

MAMY LAUREATÓW   MIEJSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO !

9 marca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie odbył się Miejski Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III. Celem konkursu było zwiększenie efektywności pracy z uczniem zdolnym, wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości ucznia.

    W konkursie brali udział uczniowie SP nr 1 , SP nr 2 i SP nr 3. Pierwsze miejsce zdobył uczeń naszej szkoły Wojciech Hein, drugie miejsce zdobył również uczeń z dwójki Grzegorz Głazik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Aleksandra Czworowska


SUKCESY NASZYCH BADMINTONISTÓW

W dniu 09.03.17r. w Zespole Szkół w Lubomi odbyły się zawody powiatowe w badmintonie. Nasza drużyna w składzie Sebastian Płaczek, Michał Erazmus oraz Kamil Wolski wykazali się wspaniała grą i wywalczyli I miejsce. 

W rozegranych w Jastrzębiu Zdroju ćwierćfinałach województwa nasi badmintoniści potwierdzili swoją klasę i znów stanęli na najwyższym stopniu podium. Tym samym awansowali do półfinałów województwa podczas których  nie poddali się przeciwnikom i wywalczyli I miejsce. Pokonali zespoły z Raciborza oraz Rybnika. Następny etap rozgrywek to finał wojewódzki, który zostanie rozegrany 27 kwietnia  w Pszczynie. Liczymy na dalsze sukcesy. Trzeba wspomnieć , że już drugi rok będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim. Trzymamy za nich kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Krzykała


 

7 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod tytułem „ Piękna nasza Polska cała”. W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich. Klasę II a reprezentowali uczniowie: Weronika Kolbert, Paweł Władarz i Jagoda Mitrenga. Klasę II b reprezentowali uczniowie: Ewa Kloch, Julia Cichy i Alicja Paszyń. Klasę III a reprezentowali uczniowie: Julia Gołąb i Wojciech Hein. Klasę III b reprezentowali uczniowie: Laura Surma, Sebastian Reś i Nadia Leńska.

W kategorii klas drugich: I miejsce zajęła Alicja Paszyń, II miejsce Julia Cichy, III miejsce Jagoda Mitrenga.

W kategorii klas trzecich: I miejsce zajęła: Laura Surma, II miejsce Julia Gołąb, III miejsce Wojciech Hein.  

Uczniowie Ci zakwalifikowali się do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego.

 

Miejski Konkurs Recytatorski odbył się 12 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszowie. Trzecie miejsce w kategorii klas drugich zdobyła uczennica Alicja Paszyń.

 Ewa Mąka


 

Zegar

Kalendarz

March 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31