Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie


 

Ogromny sukces ucznia!

 Uczeń kl 4 Rafał Kubik został Laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.  Uzyskał pierwsze miejsce w Polsce, Województwie i Powiecie Wodzisławskim w kategorii Maluch. W jego kategorii wiekowej w województwie śląskim brało udział ponad 7000 uczniów a w Polsce ponad 102000 uczniów. Gratulujemy!  Życzymy dalszych sukcesów.

 

 Anna Jęczmionka.


 

Sukcesy plastyczne Naszych uczniów!

 

Uczniowie naszej szkoły zostali Laureatami powiatowego konkursu plastycznego pt. "Kapliczki i krzyże przydrożne"-małe formy architektury sakralnej", którego organizatorem jak co roku jest Szkoła Podstawowa w Rogowie.Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz Gimnazjum z terenu powiatu wodzisławskiego.
Nasi Laureaci:
w kategorii klas  I-III forma przestrzenna"
II miejsce-Natalia Musioł -kl. IIIb. opiekun: A. Czworowska
III miejsce-Nikodem Banasiak -kl. IIIa. opiekun: B. Wajdeman
w kategorii klas I-III forma płaska:
III miejsce exequo-Karolina Wawrosz, opiekun:Felicja Urbanek

Wręczenie nagród odbyło się 19.05. 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie.
Gratulujemy zwycięzcom!

Sabina Pawełek


 

"Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia"

W naszej szkole zakoczył się wieloetapowy konkurs  "Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia".  Do pierwszego etapu przystąpili wszyscy uczniowie kl 3- 6. Po szóstym etapie wyłoniono zwycięzców.

Mistrzem szkoły został Rafał Kubik kl 4 ,

II miejsce zdobył Karol Sojka kl5

 w kategorii kl 3 I miejsce otrzymała Maria Donga.

 Gratuluję sukcesów!

 

 Anna Jęczmionka


 

RAJD ROWEROWY

W dniu 30.05.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznym rajdzie rowerowym organizowanym przez Gimnazjum. Drużyna w składzie : Aleksandra Dziwisz, Wiktoria Blania oraz Sebastian Płaczek zdobyła I miejsce!!! Gratulujemy i zapraszamy o galerii!

Monika Morka


POWIATOWE ROZGRYWKI MINI PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 23.05.2017r. w Zespole Szkół nr 3 w Wodzisławiu Śl. zostały rozegrane powiatowe rozgrywki mini piłki nożnej. Nasza drużyna w składzie: :  Michał Erazmus, Sebastian Płaczek, Kamil Wolski, Bartosz Barylski, Dawid Górecki, Krzysztof Błaszczyk , Mateusz Erazmus, Michał Szumski, Oliwer Procek oraz  Łukasz Ziętek zajęła IV miejsce. 

 

Jadwiga Nowak


 

Festyn  szkolny pszowskiej  dwójki

W sobotę, 27 maja 2017 r.  na terenie OSP w Krzyżkowicach   odbył się festyn  pszowskiej dwójki.  Tego dnia cała społeczność szkolna przygotowała dla wszystkich gości szereg atrakcji, a wśród nich dużo zabawy, sportu, rekreacji , muzyki. Celem imprezy było  zintegrowanie rodziców, dzieci, nauczycieli  i włączenie wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.

W czasie imprezy  można było wziąć udział w zumbie, różnych konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Najmłodsi mogli korzystać z dmuchanej zjeżdżalni  oraz wspólnie pobawić się ze specjalnym gościem -klaunem. Dzieciom podobał się kącik kosmetyczny, oblegany przez cały czas trwania festynu, gdzie  można było pomalować swoją buzię w różne ciekawe wzory. Starsi uczniowie zainteresowani byli motocyklami. Niewątpliwą atrakcję stanowił pokaz strażacki , podczas którego przeprowadzono szkolenie  na temat udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Nikt się nie nudził. Chętni próbowali z długich balonów stworzyć kształty różnych zwierząt lub puszczali ogromne bańki mydlane. W czasie festynu jego uczestnicy mogli też wziąć udział w loterii fantowej.

Na szczególną uwagę zasłużyły  prezentacje artystyczne uczniów naszej szkoły, którzy przygotowywali się pod kierunkiem swoich pań. Ten wspaniały program zawierał różne  piosenki, tańce, pokazy mody. Dzieci parodiowały również artystów świata muzyki. Słuchali, oglądali i oklaskiwali ich nasi goście, a przede wszystkim rodziny artystów.

Oprócz podziwiania występów artystycznych przygotowanych przez naszych uczniów można było odpocząć przy kawie i zjeść przepyszne ciasta upieczone na tę okazję przez rodziców  lub posilić się czymś konkretnym – kiełbaską z grilla. Najmłodsi goście chętnie kupowali lody i popcorn . Na zakończenie festynu odbyła się zabawa prowadzona przez zaproszonego  DJ.

 

Atrakcji było co niemiara, a pogoda mimo dość kapryśnej w tym tygodniu, tego dnia była wprost wymarzona. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami  . Dziękujemy  sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta a w szczególności rodzicom naszych uczniów.

Iwona Krzykała


 

 

 

CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA DZIĘKUJE RODZICOM, KTÓRZY WŁOŻYLI OGROM PRACY W PRZYGOTOWANIE ORAZ ORGANIZACJĘ FESTYNU RODZINNEGO!!!

JESTEŚCIE WSPANIALI!!!FESTYN RODZINNY

 Serdecznie zapraszamy Państwa na festyn rodzinny, który odbędzie się 27-go maja, w najbliższą sobotę na boisku w Krzyżkowicach. Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00 występami uczniów naszej szkoły.
Będą liczne atrakcje, w tym zabawa z Clownem, loteria oraz rozgrywki sportowe, a na smakoszy czekać będą pyszne ciasta pieczone przez wspaniałych rodziców oraz smakowite kiełbaski!

 

 


 

JESTEM W FORMIE!!! 

W dniu 23.05.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pszowie odbył się powiatowy konkurs pt.: Jestem w formie. Tegoroczna, pierwsza edycja dotyczyła znajomości zbilansowanej diety oraz zasad prawidłowego odżywiania się. Do konkursu przystąpiło aż 24 uczestników, którzy zmierzyli się z quizem. Rywalizacja była zacięta i aż 6 uczestników musiało zmierzyć się ze sobą w dogrywce, gdzie znalazły się obie reprezentantki naszej szkoły; Nicola Bugdoł i Aleksandra Dziwisz. Na podium stanęła Nicola Bugdoł z klasy VI zdobywając II miejsce!!!

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Pszów. Serdecznie gratulujemy Nicoli wysokiego wyniku oraz Aleksandrze, która była bardzo blisko podium! Uczennice włożyły ogrom pacy w przygotowanie się do konkursu.

Monika Morka 


 

Kolejny sukces Rafała!

 Dnia 12.05.2017r uczeń Rafał KIbik zdobył pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym "Bzik".

W konkursie brało udział 23 czwartoklasistów, ktorzy reprezentowali szkoły powiatu.Uczniowie mieli do rozwiązania zadania matematyczne, łamigłówki logiczne , zagadki, tangram oraz sudoku. Rafał okazał się najlepszy! Gratulujemy!

 Anna Jęczmionka

 


 

Zegar

Kalendarz

June 2018
S M T W T F S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30