Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie


ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI!!!Znalezione obrazy dla zapytania SŁOŃCE


 

- XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach wspólnego przedsięwzięcia czytelniczego CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM we wszystkich klasach odbył w dwóch grupach wiekowych konkurs „Pięknie czytam”. Celem zajęć było zachęcanie do czytania i promowanie czytelnictwa. Uczniowie głośno, płynnie, wyraźnie i z dużym zaangażowaniem emocjonalnym odczytywali przygotowane wcześniej wiersze, bajki, fragmenty ulubionych książek.

Wyniki konkursu:

Klasy II-III

I miejsce - Marta Śmieja

II miejsce - Karolina Wawrosz

III miejsce -  Nadia Leńska

Klasy IV-VI

I miejsce – Wiktoria Blania

II miejsce – Karolina Mitrenga

III miejsce -  Anna Heider

Dziękujemy za udział i naprawdę pięknie przeczytane historie.

Bogusława Konieczny

 


„Kto czyta, ten wygrywa”

Wyniki konkursu na najlepszego czytelnika

SP2 w roku szkolnym 2016/2017

 

I miejsce – Patryk Izba (25 książek)

II miejsce – Paulina Irczyk, Julia Chłapek (24 książek)

III miejsce – Abigail Łopatka, Robert Patała, Wojciech Hein, Martyna Spirydowicz, Alicja Paszyń, Agnieszka Najda, Bartłomiej Hutny ( 22 książki)

 

 

Klasa IIA

I miejsce – Karolina Wawrosz (19 książek)

II miejsce – Daria Barcikowska (17 książek)

III miejsce – Kamil Mazur ( 16 książek)

Klasa IIB

I miejsce – Patryk Izba (25 książek)

II miejsce – Paulina Irczyk (24 książki)

III miejsce – Martyna Spirydowicz, Alicja Paszyń, Agnieszka Najda, Bartłomiej Hutny ( 22 książki)

Klasa IIIA

I miejsce – Wojciech Hein (22 książki)

II miejsce – Olivier Barcikowski (20 książek)

III miejsce – Marta Kutek, Przemysław Oczko, Cyprian Chłodek ( 15 książek)

Klasa IIIB

I miejsce – Fabian Głowiński (18 książek)

II miejsce – Maja Konsik (17 książek)

III miejsce – Marta Śmieja ( 16 książek)

Klasa IV

I miejsce – Julia Chłapek (24 książki)

II miejsce – Abigail Łopatka, Robert Patała (22 książki)

III miejsce – Rafał Kubik, Jakub Czyż ( 20 książek)

Klasa V

I miejsce – Karolina Mitrenga (17 książek)

II miejsce – Zuzanna Jeziorowska (16 książek)

III miejsce – Laura Lelek ( 14 książek)

Klasa VI

I miejsce – Martyna Czech (14 książek)

II miejsce – Martyna Reś, Dawid Pawliczek (13 książek)

III miejsce – Nicola Bugdoł ( 12 książek)

 

 

 


 

Tytuły podręczników dla klas I-III SP 2

klasa

Tytuł podręcznika

Autor

Wydawnictwo

I

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

Tylko ćwiczenia

Ks. T. Panuś

Ks. A. Kielian

A.Berski

Św. Stanisław BM Kraków

III

Przyjmujemy Pana Jezusa

Tylko ćwiczenia

Ks. T. Panuś

Ks. A. Kielian

A.Berski

Św. Stanisław BM Kraków

 

 

Tytuły podręczników dla klas IV-VII SP 2

klasa

Tytuł podręcznika

Autor

Wydawnictwo

IV

Słuchamy Pana Boga

Ks. T. Panuś

Ks. A. Kielian

A.      Berski

Św. Stanisław BM Kraków

V

Wierzymy w Pana Boga

Ks. T. Panuś

Ks. A. Kielian

A.Berski

Św. Stanisław BM Kraków

VI

W Kościele umacniamy wiarę

Ks. T. Panuś

Ks. A. Kielian

A.Berski

Św. Stanisław BM Kraków

VII

Szukam Was

Wł. Kubik

WAM Kraków

Pozostałe podręczniki są zapewnione

 


 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2016/ 2017 ODBĘDZIE SIĘ 23 CZERWCA O GODZINIE 9.00.

ŚWIETLICA W TYM DNIU BĘDZIE CZYNNA BEZ ZMIAN


 

POGADANKA NA TEMAT BEZPIECZNYCH WAKACJI

 

Okres wakacyjny to czas odpoczynku dla wszystkich dzieci, ale również czas, kiedy najmłodsi narażeni są na wiele niebezpieczeństw, dlatego też, przed wakacjami policjanci z Komendy Policji w Pszowie st.asp. Rafał Materzok oraz asp. Jacek Jendrysik  spotkali się z uczniami naszej szkoły i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie.

Mundurowi rozmawiali z uczniami klas II – VI przede wszystkim na temat bezpieczeństwa w trakcie wakacji, informowali, jak właściwie i bezpiecznie zachowywać się spędzając czas nad morzem, nad jeziorami i na basenach. Podczas pogadanki policjanci zwracali również uwagę, na bezpieczne zachowanie podczas pomagania rodzicom przy pracach polowych. Funkcjonariusze przypominali też, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zwracali szczególną uwagę na konieczność wyposażania się w elementy odblaskowe podczas poruszania się po drodze, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej.

Mowa była również o bezpieczeństwie w sieci. Policjanci przypominali, aby nie podawać osobom obcym swoich danych osobowych, haseł dostępowych, zwracali też uwagę na przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci, ze szczególną uwagą na portale społecznościowe. Dzielnicowy opowiadał także o programie „Dzielnicowy bliżej nas”, o specyfice swojej pracy i problemach z jakimi można się do niego zwrócić. W razie problemów można skorzystać z numeru telefonu dzielnicowego st. asp. Rafała Materzoka: 723653949, 32 4145610.

Szóstoklasiści usłyszeli także kilka słów na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny.

 

Monika Morka


KONKURS MATEMATYCZNY

 Po raz kolejny przeprowadzono szkolny konkurs matematyczny dla uczniów z trudnościami w uczeniu się "1-2-3 Triathlon".W konkursie brali udział:

Julia Szewc kl6

Nicola Bugdoł kl6

Kinga Kisiel kl6

Natalia Tomaszewska kl6

Wanessa Cymbor kl 6

Martyna Bugla kl 4

Jessica Antoszczyszyn kl4

 Kuba Pruszowski kl4

Łukasz Ziętek kl4

Kacper Kolonko kl4.

 Uczniowie w kliku rundach rozwiązywali zadania tekstowe z różnych działów matematycznych. Najlepszymi w tym okazały się:

Wyróżnienie kl 4 Jessica Antoszczyszyn kl4

Wyróżnienie kl6 Nicola Bugdoł kl6

Gratuluję i życzę samych dobrych ocen.

Anna Jęczmionka

 


 

"Wyspa tajemnic" na zajęciach w Świetlicy Środowiskowej w Pszowie


25 maja uczniowie z klasy IV wzięli udział w zajęciach plastycznych zrealizowanych w Świetlicy Środowiskowej w Pszowie na Osiedlu Kościuszki. Zajęcia były realizowane w ramach zajęć z plastyki, a tematem była "Wyspa tajemnic". Praca uczniów odbywała się w grupach na przygotowanych stanowiskach.
Uczniowie wysłuchali listu zaczynającego się "...wyobraźcie sobie, że wygraliście bilet na koncert ulubionego zespołu. W pakiecie był także bilet lotniczy. Jesteście w podróży samolotem na koncert, a tu nagle w niewyjaśniony sposób przenosicie się na dziwną wyspę. Macie przy sobie tylko telefon, ale ups nie ma zasięgu. Na wyspie spędzacie miesiąc. Postanowiliście zamieszkać na najwyższym wzniesieniu.. Zadaniem uczniów było wymyślenie nazwy wyspy, skonstruowanie czegoś, co ułatwi transportu jedzenia na górę, zbudowanie ogrodzenia chroniącego, stworzenia na wyspie miejsca relaksu, posągu z nazwą wyspy oraz wykonanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje się w kufrze znalezionym na wyspie. Uczniowie mieli do dyspozycji materiały przygotowane na stolikach.
Uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią i sprawnością w wykonaniu swoich projektów.Pomysły na nazwę wyspy były ciekawe, ale też zaskakujące  np. Wyspa Pizza, Cytrusowa, Niespodzianek, Czaszki.... 
Uczniowie wrócili z zajęć zadowoleni i pewnie na długo zapamiętają niezwykłą lekcję plastyki.
Serdecznie dziękujemy paniom za miłe przyjęcie i przeprowadzenie zajęć, a pani kierownik Świetlicy pani Renacie Malinowskiej za możliwość zorganizowania zajęć dla naszych uczniów.

Sabina Pawełek


 

Laureat eliminacji powiatowych i wojewódzkich

 

 Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Uczeń z klasy V- Jacek Bańczyk zdobył I miejsce w grupie klas IV-VI szkół podstawowych eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu o tematyce pożarniczej, a w eliminacjach wojewódzkich tego konkursu zdobył II miejsce.
Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych.

Sabina Pawełek


 

Sebastian Płaczek laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

 

 

Uczeń klasy VI  , Sebastian Płaczek zajął I miejsce w powiecie oraz  IV miejsce na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Na każdym z etapów odbywał się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmował zagadnienia udzielania pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia PCK. Gratulujemy!

Bożena Wajdeman


 

MYŚLIWY PRZYJACIELEM PRZYRODY

 

W dniu 7.06.2017r. uczniowie klasy IV w składzie: Jessica Antoszczyszyn, Martyna Bugla, Jakub Czyż, Abigail Łopatka oraz sonia Sobczak i Robert Patała wzięli udział w konkursie pt.: „Myśliwy przyjacielem przyrody”, który odbył się w Siemianowicach Śląskich. Uczniowie dzielnie walczyli o zwycięstwo a na podium stanął uczeń Jakub Czyż.  Pan Jacek Kołek członek Koła Łowieckiego Lis przekazał uczniom wiele ciekawych wiadomości na temat świata zwierząt. Serdecznie gratulujemy Jakubowi i pozostałym uczestnikom, którzy włożyli sporo pracy  przegotowanie się do konkursu. Zapraszamy do galerii!

Monka Morka


 

WOLONTARIAT

Dnia 1 czerwca Koło Wolontariatu działające przy naszej szkole pod opieką p. Donaty Porwoł przeprowadziło na os. T Kościuszki akcję pod hasłem „Każde dziecko nawet wie, że sprząta się po swoim psie”. Akcja ta polegała na  oznakowaniu kolorowymi chorągiewkami trawników zanieczyszczonych odchodami psimi oraz oplakatowaniu drzwi klatek  schodowych we wszystkich blokach na osiedlu. Oprócz tego grupa wolontariuszy z kl. V i VI rozmawiała z mieszkańcami osiedla na ten drażliwy dla otoczenia temat, jednocześnie rozdając darmowe torebki na odchody zwierzęce. Sponsorem akcji była p. Anna Franiczek z pszowskiej lecznicy dla zwierząt.

Donata Porwoł


 

Zegar

Kalendarz

March 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31