Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

Uwaga , uwaga !!!

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową rozstrzygnięty.

W klasach I – III nagrody otrzymali:

1.     Maja Falkowska , Kamil Szczotok

2.     Emilia Bora, Zuzanna Pacia

3.     Michał Bańczyk

W klasach IV – VII nagrody otrzymali:

1.     Laura Lelek

2.     Julia Chłapek

3.     Daria Grzenia, Wojciech Hein

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU DZIĘKUJEMY J


 

PROFILAKTYKA

W dniu 19.12.2017r. nasza szkołę odwiedziła specjalistka- trener personalny z Małopolskiego Centrum Profilaktyki.

Klasy IVa, V oraz VII odbyły warsztaty umiejętności personalnych. Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia na nich czyhają we współczesnym świecie oraz poznali możliwości asertywnego zachowania się. Warsztaty zostały sfinansowane dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Pszowie.

 Monika Morka 


 

 JASEŁKA 2017

Znalezione obrazy dla zapytania jasełka

 

DRODZY RODZICE SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NA JASEŁKA ORAZ KIERMASZ ŚWIĄTECZNY-

13.12.2017r. o godzinie 16.00


 

BZEPIECZESTWO PIESZEGO

Znalezione obrazy dla zapytania pieszy

W ostatnich dniach na śląskich drogach odnotowano kilka tragicznych wypadków na oznakowanych przejściach dla pieszych, w tym również tragedię z udziałem dwóch nastoletnich uczennic.

Śląska Policja informuje, że pomimo podejmowanych działań w celu ochrony pieszych uczestników ruchu drogowego, zdarzają się liczne wypadki z ich udziałem. Bezpośrednią przyczyną zaistnienia tego rodzaju zdarzeń jest zarówno niewłaściwe zachowanie pieszych w rejonach dróg i przejść dla pieszych, jak również niezgodne z przepisami ruchu drogowego zachowanie kierujących pojazdami. W ciągu dziesięciu miesięcy 2017 r. na drogach woj. śląskiego zginęło 65 pieszych, a 777 zostało rannych, natomiast na przejściach dla pieszych w wypadkach drogowych obrażenia odniosły 393 osoby, a zginęło 28. W związku z niepokojącymi informacjami uczniowie naszej szkoły zostali poinformowania jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym. Prosimy aby Państwo, jako rodzice również przypominali swoim pociechom o bezpiecznym poruszaniu się na drodze!

Monika Morka

  


 

GODZINA KODOWANIA 2017 W NASZEJ SZKOLE

Znalezione obrazy dla zapytania godzina kodowania

Uczniowie klasy V w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) w poniedziałek 4.12.2017r. uczestniczyli w warsztatach godziny kodowania. Uczniowie na zajęcia zaprosili swoich rodziców, którzy chcieli zapoznać się z tajnikami programowania. Wszyscy uczestnicy ukończyli warsztaty otrzymując certyfikat!

„Moja porada numer jeden – powinieneś uczyć się programować.”
– Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka

Świat nowych technologii może onieśmielać, ale nie musi tak być! Godzina kodowania to okazja, by zrobić pierwszy krok i lepiej poznać zasady funkcjonowania programów komputerowych. Programowanie to nie tylko dobre ćwiczenie koncentracji i umiejętności, ale także możliwość wpływania na otaczający Cię świat nowych mediów. Nie musisz być tylko biernym odbiorcą komunikatu – możesz go tworzyć i poczuć się częścią międzynarodowej społeczności internautów!

Na 200 państw biorących udział w Godzinie Kodowania Polska plasuje się od dwóch lat w pierwszej dwudziestce najaktywniej kodujących krajów. Bardzo dziękuję za uczestnictwo w warsztatach!

Monika Morka


 Znalezione obrazy dla zapytania czerwona wstążka aids

Światowy Dzień Walki z AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. W tym dniu na całym świecie odbywają się spotkania, wykłady oraz kampanie poświęcone chorobie oraz osobom zmagającym się z nią. Obchodom Światowego Dnia AIDS nierozłącznie towarzyszy „Czerwona Kokardka”, która jest symbolem solidarności z osobami zakażonymi HIV, chorymi na AIDS i ich bliskimi. W naszej szkole w tym dniu odbyły się klasowe quizy wiedzy prowadzone przez pielęgniarkę szkolną i pedagoga. Uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi pytaniami a tym samym udowodnili, że posiadają liczne informacje na temat profilaktyki chorób zakaźnych!

Monika Morka


 

Zegar

Kalendarz

March 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31