MY NIE GRYZIEMY

Znalezione obrazy dla zapytania my nie gryziemy

Uczniowie klas I- VII  wzięli udział w zajęciach z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów i kotów, zachowania w przypadku ataku oraz obowiązków opiekuna psa.

Zajęcia zorganizowała Fundacja Ewy Naworol, a odbywały się one w specjalnie przystosowanej sali lekcyjnej, zamontowanej na ciężarówce. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak zachować się w razie spotkania z agresywnym psem, kiedy można głaskać pieska, a kiedy lepiej do niego nie podchodzić oraz jak być odpowiedzialnym opiekunem zwierząt. Zajęcia zostały sfinansowane ze środków Rady Rodziców. Zapraszamy do galerii!

Wykaz uczniów przyjętych do Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie , do klasy pierwszej w roku szkolnym 2018/2019:

1.      Bartczak Marta

21.  Wawrzyńczak Iga

22.  Wolny Bartosz

Światowy Dzień Czekolady obchodzony jest 12 kwietnia

Znalezione obrazy dla zapytania czekolada gif wedelgrafikę pobrano ze strony ilekalorii.com

Historia czekolady liczy 3 tys. lat, choć ledwie od niespełna 200 lat jemy ją w tabliczkach i bombonierkach. Służące do wyrobu czekolady ziarna kakaowca były niegdyś środkiem płatniczym, a kawiarnie, gdzie od XVII pito czekoladę – ogniskami rozmaitych rewolucji.

Znawca tematu, dr Jacek Kurek z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego, wskazał, że czekolada sprzed trzech tysięcy znana była wyłącznie w postaci napoju. – W dodatku ludy mezoamerykańskie piły ją nie na słodko, ale na ostro, np. z dużym dodatkiem chili lub innych ostrych przypraw – opowiadał. Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu zainicjowali akcję "Podziel się kostką czekolady". Akcja miała na celu propagowanie wolontariatu przez dzielenie się z kolegami i koleżankami symboliczną kostką czekolady.
Uczniowie delektując się słodyczami wysłuchali także ciekawostek dotyczących znaczenia czekolady od najdawniejszych czasów a w czasie przerwy na korytarzach rozbrzmiewał głos piosenki Chocolate zespołu Soul Control.

Znalezione obrazy dla zapytania światowy dzień zdrowia gifgrfikę pobrano ze strony szkolneblogi.pl

Zdrowie dla wszystkich – tak brzmiało tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia, a jego tematem przewodnim była powszechna opieka zdrowotna wszędzie i dla wszystkich. Okazuje się, że dla połowy światowej populacji dostęp do opieki zdrowotnej jest wciąż utrudniony, dlatego też 2018 roku Światowa Organizacja Zdrowia skupia swoją szczególną uwagę na konieczności jej zapewnienia. Ten szczególny dzień został również zaakcentowany w naszej szkole. We wtorkowe słoneczne przedpołudnie wszyscy uczniowie uzyskali od starszych kolegów Koła Wolontariatu Szkolnego kilka cennych informacji o naszym zdrowiu. Obchody Światowego Dnia Zdrowia dają możliwość wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia populacji. W naszej szkole w ciągu roku szkolnego podejmujemy wiele tematów w zakresie edukacji zdrowotnej.

Znalezione obrazy dla zapytania uwaga gifgrafikę pobrano ze strony: szkolneblogi.pl

PROFILAKTYKA DOBREGO RODZICIELSTWA

DRODZY RODZICE W RAMACH PEDAGOGIZACJI ZAPRASZAM PAŃSTWA DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁAMI DOSTĘPNYMI POD LINKIEM

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY!

Znalezione obrazy dla zapytania sukces gifgrafikę pobrano ze strony: gifimage.net

Uczniowie:  Martyna Grzenia z klasy VI oraz Martyna Bugla, Jakub Czyż z klasy V i Dawid Pawliczek z klasy VII brali udział w powiatowym konkursie grafiki komputerowej pt.: Reklamowa Szkoła. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie a rywalizacja była bardzo duża!

Martyna Grzenia otrzymała wyróżnienie!

W dniu 9.04.2018r. odbyło się wręczenie nagród! Serdecznie gratulujemy!

W dniu 3.04.2018r obchodził swoje urodziny ks. prof. Jerzy Szymik.

Życzenia urodzinowe w imieniu nauczycieli i uczniów naszej szkoły składali Martyna G. i Karol S.
Grażyna Mojżysz

September 2018