Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 


 

W tym roku do akcji zgłosiło się 4,579 szkół z 36 państw świata - W tym nasza szkoła ! Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

odbywa się pod hasłem :

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

 

Nasza szkoła otrzymała licencję nr 1489/2018 upoważniajacą do organizowania akcji w naszej okolicy.

 Tego dnia ( 28.09. 2018r )  uczniowie oraz dorośli mogli zdać egzamin i zostać Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przygotowywali plakaty i pomoce plansze z tabliczką mnożenia. Szkoła została udekorowana .Klasa siódma przeprowadziła audycję radiową.

Wyznaczono trzy komisje egzaminacyjne skadające się z szóstoklasistów. .

 Tytuł MT EXPERT otrzymały 96 osob w tym 8 uczniów kl 2, 20 uczniów kl 4a, 7 uczniów kl 4b, 14 uczniów kl 5a, 13 uczniów kl 5b, 15 uczniów kl 6, 9 uczniów kl 7,  8 uczniów kl 8 i trzy osoby dorosłe.

Wszystkim gratuluję odwagi przystąpienia do testu i dobrego wyniku!!!!

Zapraszam do udziału w obchodach święta w kolejnym roku szkolnym.

Koordynator lokalny: mgr Anna Jęczmionka

 


 

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września zwyczajem lat poprzednich obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków pod hasłem „Z językami wszędzie jesteś w domu”. W tym dniu uczniowie wysłuchali audycji na temat nauki języków, poznali wiele ciekawostek związanych z językami europejskimi. Przygotowania do EDJO trwały kilku dni. Uczniowie tworzyli gazetki, przygotowywali różne zadania związane z nauką języków obcych. Podczas lekcji języka angielskiego i niemieckiego pracowali w grupach, rozwijali swoje kompetencje językowe, rozwiązywali różne quizy i łamigłówki językowe. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że języki są naprawdę potrzebne w życiu i mogą otworzyć im usta na świat.

 

 Dominika Misztal


 

 

15. września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywnych działań dzieci.

 

Ta inicjatywa ma na celu pobudzać twórczość, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do rozwijania swoich pasji .

Po raz kolejny w naszej szkole włączyliśmy się w obchody tego dnia.

 

Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. 

 To drzewo talentów którymi pochwalali się uczniowie naszej szkoły.

Wszystkim gratuluję  i życzę dalszego rozwijania i pomnażania Waszych talentów.

Anna Jęczmionka


 

PROFILAKTYKA- PEDAGOGIZACJA DLA RODZICÓW

Cyberprzemoc- powszechne i groźne zjawisko społeczne dotyczące przede wszystkim nastolatków. Przybiera różne formy: nękanie, straszenie, szantażowanie, rejestrowanie niechcianych filmów, zdjęć, publikowanie ośmieszających zdjęć i treści, podszywanie się w sieci pod inną osobę. Internet to niewątpliwie źródło informacji, ale również ogromne zagrożenie, zarówno ze względu na treści umieszczane w nim, jak i czas spędzany  przez młodych ludzi w wirtualnym świecie. Powyższa tematyka została przybliżona rodzicom uczniów na spotkaniu, które odbyło 11. 09.2018r. W naszej szkole gościł psycholog pan Kamil Zieliński, który przeprowadził pedagogizację rodziców pt.: „Cyberprzemoc- bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci. Objawy uzależnień”. Rodzice otrzymali informacje dotyczące zjawiska cyberprzemocy, jak rozpoznać uzależnienie oraz jak i gdzie szukać pomocy w razie ewentualnej potrzeby.

Bardzo dziękujemy za liczne uczestnictwo w pedagogizacji prowadzonej przez specjalistę w dniu 11.09.2018r. na temat:

Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci oraz cyberprzemoc.

Pedagogizacja była sfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Monika Morka


 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi organizowania pomocy psychologiczno pedagogicznej dostępnymi pod linkiem:

https://men.gov.pl/pl/zwiekszanie-szans/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna


 

Zebranie z rodzicami odbędzie się 11 września o godz. 16.30.

Prosimy o obecność wszystkich rodziców.

przypominamy o zmianie godzin lekcyjnych:

 

CZAS TRWANIA LEKCJI

1.                    8.00-  8.45

2.                    8.55-  9.40

3.                    9.50-10.35

4.                  10.45-11.30

5.                  11.50-12.35

6.                  12.55-13.40

7.                  13.50-14.35

8.                  14.45-15.30

9.                  15.40-16.25

10.           16.35-17.20


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/ 2019 ODBĘDZIE SIĘ 3.09.2018r. o godzinie 9.00!!

Zegar

Kalendarz

February 2020
S M T W T F S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29