Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 


 

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE NAŁOGOM STOP!PRACE W FORMACIE A3 NALEŻY SKŁADAĆ U PEDAGOGA SZKOLNEGO DO 15.11.2018r.

 


 

W dniu 23.10.2018r. w godzinach 17.30- 18.30, odbędą się konsultacje indywidualne z nauczycielami.

 Zapraszam do zapoznania się z zakładką: KALENDARIUM oraz KONSULTACJE


 

 Jak co roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali miasto Pszów w XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla dzieci niepełnosprawnych pod hasłem „Wiersze śmieszne, wesołe, zabawne”. Konkurs odbył się  26 października 2018r. w Szkole Podstawowej

 

nr 5 w Wodzisławiu Śląskim. Uczniowie świetnie się zaprezentowali i zdobyli wyróżnienia.

 

 

Aleksandra Czworowska


 

SUKCESY NASZYCH BADMINTONISTÓW

            W dniu 24.10.18r. w Zespole Szkół w Lubomi odbyły się zawody powiatowe w badmintonie rocznika 2006 i młodszych. Nasza drużyna chłopców w składzie: Mateusz Erazmus, Łukasz Ziętek i Jakub Wolny wykazała się wspaniałą grą i wywalczyła II miejsce. Dziewczyny reprezentujące naszą szkołę to Anna Ziętek i Hanna Gruszka. Mimo dobrej gry nie zdobyły miejsca na podium.

W następnym dniu rywalizował rocznik 2005 i starsi. Nasi chłopcy: Michał Erazmus, Kamil Wolski i Bartosz Barylski stanęli na wysokości zadania i po zaciętej walce zajęli II miejsce w powiecie. Drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Mitrenga, Emilia Polnik i Martyna Grzenia walczyła bardzo dzielnie, jednak ostatecznie zakończyła rywalizację na dalszej pozycji.

14 listopada chłopcy z grupy starszej i młodszej będą reprezentowali nasz powiat na następnym etapie rozgrywek 1/4 województwa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Jadwiga Nowak

 


Powiatowe Zawody Szachowe

 

W dniu 22 października odbyły się Drużynowe Zawody Szachowe w Rydułtowach. Uczestniczyło w nich czternaście szkół. Turniej przeprowadzono wg systemu szwajcarskiego, ilość rund – 7, czas gry 15 min. na zawodnika.  Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Rafał Kubik, Robert Patała, Dawid Górecki, Alicja Polnik, po emocjonujących pojedynkach uplasowali się na piątym miejscu w klasyfikacji ogólnej.

 

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczeń Rafał Kubik indywidualnie wygrał wszystkie rundy.

 

Gratulujemy uczestnikom sportowej walki i wysokiej lokaty. 

 

 Bogusława Konieczny


 

OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

ORAZ PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTÓW

 

 

 

15 października 2018 był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Pierwszoklasiści przeżywali wówczas niezwykłą uroczystość – ślubowanie i pasowanie na uczniów szkoły podstawowej. W tych ważnych chwilach towarzyszyli dzieciom rodzice oraz zaproszeni goście: dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych – pani Mirella Ogrocka, przedstawiciel Rady Miasta – pan Piotr Kowol, członkowie rady rodziców oraz pracownicy szkoły, reprezentanci wszystkich klas i samorząd szkolny.

 

Po części artystycznej dzieci z powagą złożyły ślubowanie, którego treść odczytała wychowawczyni klasy pierwszej pani Felicja Urbanek. Po symbolicznym pasowaniu pierwszoklasistów wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor przystąpiono do drugiej części uroczystości – obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Felicji odegrało krótki skecz dotyczący życia uczniów i pracowników szkoły.

 

Przedstawienie zakończyło serdeczne podziękowanie skierowane do nauczycieli za ich trud i cierpliwość okazywane w procesie nauczania. Ten pełen wzruszeń i ciepłych życzeń dzień z pewnością na długo zapadnie w pamięć, nie tylko pierwszoklasistom i ich rodzicom, ale również wszystkim pracownikom szkoły.

 

 

 

Anna Kałusek

 


 

 

TYDZIEŃ KODOWANIA

15- 19.10. 2018r.

W tym roku nasza szkoła również aktywnie wzięła udział w CodeWeek.  Uczniowie klas starszych zalogowali się na wirtualnej klasie Code.org, aby tam realizować kurs z kodowania. Nauka programowania ukazana w bardzo przyjazny i przystępny sposób stała się zabawą.  Programowanie znanych postaci takich jak Angry Birds, Minecraft, Elsa i Anna  pozwalało poznawać pojęcia m.in.: powtórzeń, pętli i warunków w programowaniu. Kilkoro uczniów realizowało cały kurs również w domu wciągając w to swoich rodziców. Za sumienną pracę ci uczniowie otrzymali Certyfikat (zdjęcia w galerii).              

       Tydzień kodowania dobiegł końca ale pasja w kodowanie może trwać dalej. Praca na code.org ma jeszcze wiele do zaoferowania i trwa cały rok a Scratch na zajęciach komputerowych jest teraz częstym gościem.

Monika Morka


 

DZIEŃ 15.10.2018r. JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

 

PROFILAKTYKA- ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 11.10.2018- 12.10.2018 w nasi uczniowie klasy VII i VIII, chętni rodzice uczniów oraz nauczyciele uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.

W ramach projektu odbyły się:

  • dwa mityngi dla młodzieży klas VII i VIII 11 i 12 października 2018 r. w łącznym wymiarze 8,5 h lekcyjnej
  • zebranie dla rodziców uczniów uczestniczących w programie w dniu 11 października 2018 r. w wymiarze ok 1,5 h lekcyjnej
  • spotkanie dla grona pedagogicznego w dniu 11 października 2018r.

Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

Rekomendowany program Archipelag Skarbów uczył zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęcał młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii.. Pokazał młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media. 

Specjaliści uczyli  młodzież jak radzić sobie z „tygrysami”, które mieszkają w „dżungli”, jaką jest wnętrze człowieka.

Uczniowie byli zadowoleni z możliwości wzięcia udziału w warsztatach, które zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Pszowie.

Monika Morka


 

Wybory Mistera SP2

10 października już po raz kolejny odbyły się wybory Mistera pszowskiej Dwójki. Do walki o zaszczytny tytuł stanęły 14 kandydatów, po dwóch przedstawicieli z klas 4-8. Chłopcy uczestniczyli w konkurencjach sportowych, musieli wykazać się umiejętności chodzenia po wybiegu oraz wielką kreatywnością podczas tworzenia fryzur koleżankom. Wszyscy naprawdę bardzo się starali, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Został nim Dawid z klasy 6. Gratulujemy Misterowi i pozostałym kandydatom i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne wybory.

Dominika Misztal


 

W dniach 9 – 10 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbył się III Międzynarodowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Senatora RP Adama Gawędy oraz honorowym patronatem ks. prof. Jerzego Szymika

Uczniowie naszej szkoły świetnie się zaprezentowali i zdobyli zaszczytne II miejsce w kategorii klas młodszych zajął zespół „Wesoła Gromadka ”z klasy II w składzie:

Paulina, Emilia , Maja , Karolina , Paulina , Natalia, Oliwia, Mateusz, Filip i Kamil

III miejsce w kategorii klas starszych zdobył Karol- uczeń klasy VII, a wyróżnienie  uczniowie klasy IV a – Jagoda i Szymon

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

 Aleksandra Czworowska


 

DNI PROMOCJI ZDROWIA 2018

W dniu 4.10.2018r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich podczas Dni Promocji Zdrowia organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury.  Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że pszczoły = życie!
„Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia” – to zdanie przypisywano przez lata Albertowi Einsteinowi. Dziś biolodzy biją na alarm, a organizacje proekologiczne organizują kolejne akcje na rzecz ratowania zmniejszającej się populacji owadów, od których zależy nasze życie i życie naszej planety. Znawcy zwyczajów pszczół, wiedzą, jak je obłaskawić i jak zapewnić im idealne warunki życia w przydomowym ogrodzie. Pszczelarze przedstawili swoje doświadczenia, anegdoty i przemyślenia. Spotkanie było bardzo ciekawe i zakończyło się smakowaniem wspaniałego przysmaku!

 Monika Morka

 

 


 

 

 

 

 

Zegar

Kalendarz

May 2019
S M T W T F S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31