Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

JASEŁKA 2018

11grudnia 2018 r uczniowie kółka teatralnego naszej szkoły jak co roku podzielili się swoją radością płynącą z narodzenia Bożego Syna wystawiając spektakl słowno – muzyczny pt. ,, Jasełka na strychu”. Był on niestandardowym ukazaniem prawdy o Bożym Narodzeniu. Akcja dzieje się na tajemniczym miejscu jakim jest strych, gdzie nagle ożywają przedmioty, a dwoje trochę rozkapryszonych dzieci zmienia swoje nastawienie do życia pod wpływem spotkania z Nowonarodzonym, Świętą Rodziną, Aniołami i pasterzami. Dzięki połączeniu niemal profesjonalnej gry aktorskiej z nagranymi głosami oraz kolędami, widowisko było wciągające i interesujące. „Jasełka na strychu“ w bardzo zgrabny sposób łączyły przedstawienie jasełkowe z ukazaniem tego, że stare przedmioty mają swoją wartość. Ważne jest też przesłanie, że niczego nie należy od razu skreślać, a słowo „przepraszam“ ma wielką wartość. Cudowność świętowania Bożego Narodzenia ukazana została podwójnie: religijnie oraz poprzez niezwykłość wydarzeń. To właśnie dzięki nim młody chłopak zrozumiał swoje błędy i przeprosił. Oczywiście przedstawienie było głównie jasełkowe, tak więc nie zabrakło postaci znanych z Biblii. Widzowie zobaczyli przepełnione nastrojową muzyką sceny: zwiastowanie, poszukiwanie wolnej gospody i narodziny w stajence, a także reakcję pasterzy i króli. Pasterzom ukazał się anioł, natomiast królom - tańcząca gwiazdka. Wsłuchując się w bożonarodzeniową opowieść, mogliśmy jak za dawnych lat uwierzyć w świat, tym razem już nie zmyślony, ale w świat sprzed tysięcy lat, świat, na który przyszedł nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.

Felicja Urbanek


Znalezione obrazy dla zapytania CYTAT O DOBRYM SERCU

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI "POMOC RODZINIE"!
DZIĘKI DOBRYM SERCOM UDAŁO SIĘ STWORZYĆ 12 ŚWIĄTECZNYCH PACZEK DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH!

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY PRAW CZŁOWIEKA-PRAW DZIECKA

 

„Nie ma dzieci – są ludzie, ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć…”

Janusz Korczak

Każdego 10 grudnia na całym świecie, w 193 państwach obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Praw Człowieka.

Światowy Dzień Ochrony Praw Człowieka, to kolejny ważny dzień na jaki zwrócono uwagę w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie. Wykorzystano tę datę, aby porozmawiać z uczniami o ochronie praw każdego dziecka. Włączając się do obchodów święta uczniowie wysłuchali audycji, która zawierała wiele informacji dotyczących w/w zagadnienia. Uczniowie zostali zapoznani z prawami, jakie przysługują każdemu człowiekowi. Wyjaśniono im także znaczenie każdego z nich. Mieli możliwość posłuchania wiersza podejmującego tematykę praw dziecka oraz piosenki.

 Monika Morka


 

Profilaktyka chorób zakaźnych

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Z tej okazji w dniu 4.12.2018r. odbyły się pogadanki z pedagogiem na temat zagrożeń wynikających z chorób zakaźnych. Światowy Dzień Walki z AIDS to okazja do przypomnienia młodzieży, że problem HIV nie zniknął i jest wciąż aktualny. Nadal więc istnieje  potrzeba, aby zwiększać świadomość, walczyć z uprzedzeniami i rozpowszechniać wiedzę dotyczącą tej choroby. 

 Monika Morka


 

Akcja pieczenia i dekorowania ciasteczek

     Początek grudnia to czas intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne pieczenie i dekorowanie ciasteczek na świąteczny kiermasz stało się już szkolną tradycją. W tym roku akcja odbyła się z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu. Rada Rodziców ufundowała składniki. Dzięki zaangażowaniu uczestników udało się przygotować naprawdę pokaźną ilość słodkich wypieków. Uczniowie w pracę włożyli całe swoje serca. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Spotkanie umożliwiło integrację środowiska rodziców, uczniów i nauczycieli. Była to również okazja do świetnej zabawy. Ciasteczka będzie można zakupić podczas świątecznego kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole 11 grudnia o godzinie 17:00.

 

Anna Kałusek

 


 

Zegar

Kalendarz

March 2021
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31