Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie


 

MIEJSKIE OBCHODY DNIA ZIEMI – III / IV 2019 

1. KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III 

Zachęcamy uczniów klas młodszych do udziału w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Sortuj śmieci! – proszą dzieci!”. Prace wykonujemy dowolną techniką w formacie A3 lub A4. Pracę konkursową wykonuje 1 osoba. Na odwrocie pracę podpisujemy w następujący sposób: szkoła/klasa/imię ucznia oraz jego numer z dziennika, np.

 

                                   SP1/2a/Paweł 08

 

Tak opisane prace można składać bezpośrednio u nauczycieli (pp. Joanny Szolc i Moniki Ficek) lub w sekretariacie SP4 do dnia 15 marca 2019r. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone 4 kwietnia podczas uroczystej akademii podsumowującej obchody Dnia Ziemi. Zapraszamy!

 

 

2. MIEJSKI KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS II-III

  

            3-osobowe drużyny uczniów klas II i III SP1, 2, 3 i  4 zachęcamy do udziału w konkursie ekologicznym, który zostanie przeprowadzony 27 marca 2019 o godzinie 9.00 w SP4.

 

Zwycięzcy konkursu będą reprezentować miasto Pszów na Powiatowym Konkursie Ekologicznym w SP nr 8 w Wodzisławiu Śl., który odbędzie się 9 kwietnia 2019r. Najlepsi uczniowie  zostaną również nagrodzeni 4 kwietnia podczas uroczystej akademii podsumowującej obchody Dnia Ziemi. 

 

3. KONKURS LITERACKI DLA KLAS IV-VI

 

           

 

Uczniów klas IV, V i VI zachęcamy do udziału w konkursie literackim „Poezja ekologiczna”. Zadaniem uczestnika jest napisanie  rymowanki / wiersza o tematyce związanej z ochroną środowiska. Utwór powinien zawierać min. 10 wersów.

 

Prace prosimy dostarczyć do nauczycieli (pp. Joanny Szolc i Moniki Ficek) lub sekretariatu SP4 do dnia 15 marca 2019r. Pracę konkursową wykonuje 1 osoba. Na odwrocie pracę podpisujemy w następujący sposób: szkoła/klasa/imię ucznia oraz jego numer z dziennika np.

 

                                   SP1/2a/Paweł 08

 

            Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone 4 kwietnia podczas uroczystej akademii podsumowującej obchody Dnia Ziemi. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

4. KONKURS GEOGRAFICZNO-EKOLOGICZNY „GLOBTROTER’ DLA KLAS VII-VIII  (SP2,3,4) ORAZ KLAS VI (SP1)

 

 

 

Uczniów klas VII i VIII (SP 1 z klas VI) zapraszamy do udziału w konkursie ogólnej wiedzy geograficznej oraz ochrony środowiska, który odbędzie się 12 marca 2019r. w godzinach 9.00-10.30 w SP4.  Każda szkoła zgłasza łącznie 5 uczestników do dnia 5 marca 2019r.

 

Trzy osoby, które najlepiej poradzą sobie z zestawem konkursowym zostaną nagrodzone 4 kwietnia podczas uroczystej akademii podsumowującej obchody Dnia Ziemi. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

5. KONKURS KREATYWNY DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW SP 1,2,3,4

 

 

 

            Uczniów wszystkich pszowskich szkół podstawowych (w tym gimnazjum) zapraszamy do udziału w konkursie „Jak szmatka została Lalką”.  Zadaniem uczestnika jest przerobienie starej niepotrzebnej rzeczy (lub kilku rzeczy) na przedmiot o innym przeznaczeniu, w taki sposób, aby mógł on być wykorzystany w domu.

 

            Prace będą ocenianie w trzech kategoriach:

 

1)      wyróżnienie dla ucznia z  klas I-III,

 

2)      wyróżnienie dla ucznia z  klas IV-VI,

 

3)      wyróżnienie dla ucznia z klas VII-VIII oraz gimnazjum.

 

 

 

Prace prosimy dostarczyć do nauczycieli (pp. Joanny Szolc i Moniki Ficek) lub sekretariatu SP4 do dnia 22 marca 2019r. Pracę konkursową wykonuje 1 osoba. Do przedmiotu prosimy dołączyć krótki opis zawierający dane ucznia zapisane w poniższy sposób oraz przeznaczenie przedmiotu, np.

 

                                   SP1/2a/Paweł 08 (określenie przeznaczenia przedmiotu)

 

 

 

Trzy najlepsze prace w poszczególnych kategoriach zostaną nagrodzone 4 kwietnia podczas uroczystej akademii podsumowującej obchody Dnia Ziemi! Zapraszamy!

 

 

 

6. RAJD ROWEROWY

 

 

            Uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII oraz gimnazjum zapraszamy do udziału w ekologicznym rajdzie rowerowym „Rowerem po zdrowie”.  Każda pszowska SP wystawia drużynę 3-osobową, która pod opieką swojego opiekuna przejedzie trasę rajdu, propagując zdrowy tryb życia oraz ekologiczny sposób przemieszczania się.

 

            Planowany termin rajdu to druga połowa marca, jednak ze względu na konieczność uwzględnienia warunków pogodowych, ostateczna data  będzie podana do wiadomości pozostałych szkół na kilka dni wcześniej.

 

            Drużyny prosimy zgłaszać u p. Jacka Kluczyńskiego lub w sekretariacie SP4 do

 

15 marca 2019r.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

              Szczegółowe informacje u pp. Joanny Szolc i Moniki Ficek           

 

                   W razie pytań prosimy o kontakt: SP4   32 4557822

 


Finał akcji „Góra Grosza’

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

Przez cały grudzień w naszej szkole trwała zbiórka monet w ramach XIX edycji akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu własnoręcznie przygotowali i ozdobili skarbonki dla każdego zespołu klasowego. 7 stycznia wolontariusze przeliczyli i posortowali ponad 11.000 monet. Największą kwotę udało się uzyskać uczniom klasy II - podopiecznym pań: Aleksandry Czworowskiej i Bożeny Wajdeman. Zwycięscy zostali wyróżnieni podczas szkolnego apelu. W nagrodę za okazane zaangażowanie dzieci otrzymały również słodkie niespodzianki. 

Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji.

 Anna Kałusek


 

Zegar

Kalendarz

September 2019
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30