Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

 

DZIEŃ POEZJI

 

         21 marca oprócz pierwszego dnia wiosny i Dnia Kolorowej Skarpetki czwartoklasiści i uczniowie klasy Vb obchodzili również Światowy Dzień Poezji. To święto zostało ustanowione przez UNICEF w 1999 w roku w celu promocji czytelnictwa, pisania, publikowania i nauczania poezji.

 

         Uczniowie w ramach lekcji języka polskiego zapoznali się z krótką prezentacją multimedialną, z której dowiedzieli się, że z poezją mogą spotkać się nie tylko w szkole, ale również w codziennym życiu, nawet podczas słuchania muzyki czy spaceru ulicami miasta. Sami również spróbowali swych sił jako poeci, tworząc teksty z fragmentów zdań, wyrazów i pojedynczych liter wyciętych z czasopism. W ten sposób powstały piękne kolaże słowne.

 

         Uczniowie dobrze się bawili podczas lekcji, a efekty ich pracy można podziwiać na gazetce szkolnej.

 

Anna Kałusek


 

21 MARCA- ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA 

Obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto zostało ustanowione w 2005r.,zaś od 2012 roku patronat nad świętem sprawuje ONZ. Nasi uczniowie uczcili ten dzień, zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki, które są symbolem dzisiejszego tego dnia. Dziękujemy za Wasz  wyraz dojrzałości społecznej i piękny gest solidarności 👫

Monika Morka


KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 12 marca 2019r. w naszej szkole odbył się MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI dla uczniów
 klas I – III pt. „ BOHATEROWIE BAJEK I BAŚNI W POEZJI”.
Przed przystąpieniem do prezentacji wierszy, dzieci brały udział w pięknym przedstawieniu pt . „Zamieszanie w krainie bajek” w wykonaniu uczniów kółka teatralnego z klasy VII.
W konkursie brali udział uczniowie  pszowskich szkół.  Nasi uczniowie zaprezentowali piękną recytację wierszy i zdobyli wysokie miejsca.
W kategorii klas pierwszych uczennica naszej szkoły Iga Wawrzyńczak   zdobyła I miejsce i będzie reprezentowała szkołę w REGIONALNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM w Gliwicach. Również wysokie miejsce w kategorii klas drugich  zajęła Emilia Bora  zajmując II miejsce.
Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe nagrody  ufundowane przez Urząd Miasta w Pszowie oraz poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie.
Cieszymy się z wyników konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Aleksandra Czworowska


Poszukiwanie skarbów na zajęciach logopedycznych

 

            W ostatnim tygodniu lutego uczniowie biorący udział w zajęciach logopedycznych musieli się zmierzyć z nietypowym zadaniem. Na jedną godzinę wcielili się w rolę dzielnych poszukiwaczy przygód, których celem było odnalezienie skarbu ukrytego gdzieś w gabinecie logopedycznym. Aby osiągnąć cel, musieli prawidłowo wykonać sześć zadań. Rozwiązanie jednego zadania stanowiło wskazówkę, gdzie należy szukać kolejnej podpowiedzi.

Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem, jednocześnie doskonaląc umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Nie zabrakło również ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych. Ostatecznie wszystkim udało się znaleźć skarb, którym były czekoladowe złote monety. Mamy nadzieję, że tego rodzaju zajęcia zmotywują uczniów do jeszcze intensywniejszej pracy nad doskonaleniem poprawnej wymowy, w końcu nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty przynosi nauka przez zabawę!

Anna Kałusek

 


 

POMOC DLA PRZYTULISKA

 

W pierwszym tygodniu po feriach przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę karmy. Chętni uczniowie gromadzili przysmaki dla zwierząt, karmę, zabawki, środki pielęgnacyjne, a także koce, które z pewnością będą przydatne zwierzętom w chłodne zimowe dni. Wszystkie zgromadzone przez nas artykuły przekazaliśmy do schroniska Przytulisko w Wodzisławiu Śląskim, w którym nasi uczniowie z klasy VI prowadzą wolontariat!

Akcja odbyła się dzięki pomysłowi Bartosza z klasy 4b.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom a także ich rodzicom za zaangażowanie się w akcję!

Monika Morka


 

 

Zegar

Kalendarz

September 2019
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30