Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

KWiT- Wielki sukces naszych uczniów!

Uczniowie naszej szkoły: Rafał Kubik z klasy VI oraz Kacper Grygierek z klasy VII spośród 230 uczestników, znaleźli się w ścisłym finale powiatowego Konkursu Wiedzy Informatyczno Technicznej. Po trudnej i wyrównanej walce Rafał znalazł się w pierwszej piątce a największym sukcesem może pochwalić się Kacper, który zajął zaszczytne miejsce pierwsze!!! Serdecznie gratuluję wyników i życzę dalszych sukcesów!

Tematyka Konkursu obejmowała takie zagadnienia jak:

Wyszukiwanie i wykorzystywanie (gromadzenie, selekcjonowanie, przetwarzanie) informacji z różnych źródeł; współtworzenie zasobów w sieci.

Opracowywanie za pomocą komputera rysunków, tekstów, danych liczbowych, motywów, animacji, prezentacji multimedialnych

Rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji z wykorzystaniem komputera, stosowanie podejścia algorytmicznego

Znajomość budowy i zasady działania elementów zestawu komputerowego oraz bezpieczne posługiwanie się komputerem i jego oprogramowaniem.

Zapraszam do galerii!

 Monika Morka


W piątek - 3 maja 2019 r w Domu Kultury w Pszowie, uczniowie  naszej szkoły  wystąpili w przedstawieniu pt,, Polska pachnie bzami”. Dzieci  z kółka teatralnego przygotowały żywą lekcję historii,  która przeniosła wszystkich w minione wieki. W pięknej scenerii słowem,  gestem i piosenką  przybliżyły wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i ustanowieniem Konstytucji 3 Maja.  Nie zapomniano oczywiście o przepięknym święcie również obchodzonym 3 Maja –uroczystości Maryi Królowej Polski . Dzieci to święto nawiązały do naszej Matki Boskiej Pszowskiej.  Obecność Matki Boskiej w jej pszowskim wizerunku – czyli uśmiech płynący z cudownego obrazu podnosił zawsze Ślązaków na duchu w najtrudniejszych momentach dziejowych tej ziemi. Szczególnie podczas powstań śląskich , bo właśnie w tym roku obchodzimy 100 rocznicę wybuchu I powstania śląskiego w Pszowie. W Sanktuarium Matki Boskiej Pszowskiej można było poczuć się wolnym. Tu właśnie pogłębiała się świadomość narodowa Ślązaków.
Po skończonym występie uczniów głos zabrał burmistrz naszego miasta pan Czesław Krzystała.  Serdecznie podziękował artystom z naszej  szkoły, którzy  w swój występ
włożyli  dużo serca i zaangażowania,  by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: OJCZYZNA i PATRIOTYZM oraz wzbudzić szacunek i pamięć do ludzi i wydarzeń, które przyniosły nam wolność.

Felicja Urbanek

 

Zegar

Kalendarz

August 2019
S M T W T F S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31