Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

 

Narodowe Czytanie w naszej szkole 

 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

 

Wisława Szymborska 

 

11 września z inicjatywy nauczycielek języka polskiego nasza szkoła po raz pierwszy aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, której celem są propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa oraz wzmacnianie tożsamości narodowej. Zgodnie z decyzją pary prezydenckiej lekturami Narodowego Czytania 2019 zostało 8 polskich nowel.

 

Spotkanie odbyło się po lekcjach i uczestniczyli w nimi chętni uczniowie z klas V-VIII. Najpierw przedstawiono krótką prezentację multimedialną zawierającą informacje dotyczące: genezy akcji, cech gatunkowych noweli oraz życia i twórczości Elizy Orzeszkowej. Następnie odczytano wybrane fragmenty noweli pt. „Dobra pani”. We wspólnej lekturze wzięli udział zarówno nauczyciele (panie polonistki oraz szkolna bibliotekarka – pani Bogusława Konieczny), jak i ochotnicy spośród uczniów. Wszyscy uważnie wysłuchali zaprezentowanych fragmentów noweli. Znalazł się również czas na wyrażenie swoich spostrzeżeń i refleksji na temat przeczytanego utworu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i mamy nadzieję, że udział w Narodowym Czytaniu stanie się tradycją naszej szkoły!

 

 

 

Anna Kałusek

 

 


W poniedziałki i środy świetlica czynna do godziny 15.30 w pozostałe dni do 16.00

 


PROFILAKTYKA

 

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Pszowie dniu 5.09.2019r. spotkali się z uczniami naszej szkoły. Podczas wizyty policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w domu, „na podwórku” oraz szkole. Uświadamiali uczniów, co do różnego rodzaju zagrożeń oraz wskazywali, jak należy postępować, aby ich unikać.
Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypomniano dzieciom podstawowe przepisy w tym zakresie.

 

Monika Morka

 


„PRZERWANY MARSZ” - UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

2 września o godzinie 9:00 po dwóch miesiącach odpoczynku spotkaliśmy się znów w szkolnych murach. Tego dnia, mimo niesprzyjającej aury, na twarzach uczniów widoczne były radość i podekscytowanie. Szkolne koło teatralne działające pod opieką pani Felicji Urbanek zaprezentowało krótki program artystyczny, w którym pożegnało wakacje i powitało nadchodzący rok szkolny.

Aby uczcić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, nasza szkoła wzięła udział w akcji „Przerwany marsz” organizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa ta miała na celu symboliczne dokończenie przerwanego, w związku z wybuchem II wojny światowej, marszu ówczesnej młodzieży do szkół. Razem z tegorocznymi pierwszoklasistami próg sali gimnastycznej przestąpił gość honorowy – pan Ignacy Basztoń – pszowski przedstawiciel pokolenia Dzieci Wojny. W kilku słowach wyjaśnił on uczniom, z jakimi problemami przyszło mu się borykać w czasach młodości. Uczestnictwo w akademii razem ze współczesną młodzieżą stało się symbolicznym dowodem na to, że poniesione przez niego i jego rówieśników trudy nie poszły na marne. To spotkanie z pewnością umożliwiło uczniom przeżycie cennej lekcji historii i patriotyzmu.

Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor – Dorota Sobala, która powitała uczniów i pracowników szkoły, życząc wszystkim wielu sukcesów w nadchodzącym roku. Szczególnie serdecznie przywitani zostali pierwszoklasiści, którzy z rąk wychowawczyni pani Ewy Mąki odebrali tradycyjne „tyty”. Uczniom życzymy, aby nauka okazała się przyjemna i owocna. Powodzenia!

Anna Kałusek

 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2.09.2019r. o godzinie 9.00

Już teraz zachęcamy do wypełniania kart zgłoszeniowych na świetlicę szkolną

 


Ważny komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW Szkolne

Szanowni Rodzice,

 

Niniejszym informujemy, iż w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła postanowiła nie decydować o wyborze oferty grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. NNW szkolne.Nie znaczy to jednak, że kwestie bezpieczeństwa uczniów są nam obojętne.

Spośród ofert ubezpieczenia NNW Szkolnego, jakie otrzymaliśmy od różnych Towarzystw,za najbardziej korzystne uznaliśmy indywidualne ubezpieczenie NNW z oferty Generali T.U. S.A. dostępne na stronie www.bezpieczny.pl(zakładka Dziecko). Brak decyzji o ubezpieczeniu grupowym pozwala nam na pozostawienie Rodzicom niezależności w wyborze ubezpieczenia dostosowanego do jego oczekiwań, preferencji
i potrzeb.

Z tego względu polecamy skorzystanie z portalu Bezpieczny.pl, gdzie Rodzic spośród
6 wariantów ubezpieczenia może wybrać zakres i składkę, które najbardziej odpowiadają jego oczekiwaniom.
Dodatkowo, jako placówka otrzymaliśmy specjalny link umożliwiający Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia z 10% zniżką, przez co jest ono tańsze niż ubezpieczenie grupowe.

https://bezpieczny.pl/szkola-podstawowa-gimnazjum/20092


Dodatkowym atutem oferty Bezpieczny.pl jest możliwość - w ramach jednej polisy - ubezpieczenia wszystkich swoich dzieci, będących w różnym wieku i na różnym etapie nauczania, uczęszczających do innych placówek, z możliwością wybrania dla każdego z nich innego wariantu ubezpieczenia.

Przy zakupie ubezpieczenia na portalu Bezpieczny.pl zachęcamy do skorzystania
z powyższego linku lub własnoręcznego wpisania przy zakupie dedykowanego
Kodu Opiekuna 20092 obie te opcje gwarantują uzyskanie 10% rabatu od składki na wszystkie ubezpieczone dzieci.

Rodzice, którzy już w zeszłym roku skorzystali z oferty Bezpieczny.pl, przed zakończeniem ochrony ubezpieczeniowej otrzymają stosowne powiadomienia o możliwości kontynuacji umowy ubezpieczenia (wiadomość e-mail i SMS) z zachowaniem 10% zniżki.

W sprawie wszelkich pytań czy wątpliwości odnośnie ubezpieczeń na portalu Bezpieczny.pl prosimy o kontakt z :

 

 Sergiusz Grzenia

 Tel. 794684452 lub 668219352

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zegar

Kalendarz

September 2019
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30