JASEŁKA

Boże Narodzenie kojarzy nam się z generalnymi porządkami, zakupami, choinką i prezentami. Jednak jeśli zastanowimy się nad tym chwilę, dojdziemy do wniosku, że nie to w Świętach powinno być najistotniejsze. Najważniejsze są przecież radość czerpana z narodzin Zbawiciela oraz możliwość spędzenia cudownych chwil w gronie najbliższych.

Do refleksji nad tymi kwestami skłonił nas spektakl wystawiony    10 grudnia 2019 roku przez szkolne koło teatralne prowadzone przez panią Felicję Urbanek. Profesjonalna gra młodych aktorów, wspaniale dobrana muzyka oraz starannie wykonane dekoracje – te wszystkie elementy przyczyniły się do wielkiego sukcesu, jaki odniosło przedstawienie. Widzowie nagrodzili spektakl owacjami na stojąco. Słów wzruszenia nie kryli pani dyrektor oraz zaproszeni goście, wśród których znalazł się również pan burmistrz Czesław Krzystała.

Uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby skłonić zebranych do refleksji nad tym, co jest w życiu najważniejsze. Tegoroczne jasełka stały się dla nas lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości i zadumy. W końcu Święta Bożego Narodzenia to święta ducha, a nie brzucha!

RAZEM NA ŚWIĘTA

Święta to magiczny czas pełen wspaniałych i wzruszających chwil. Jednak nie wszyscy mają możliwość spędzać Boże Narodzenie we własnym domu w otoczeniu najbliższych. Szansy na kolację wigilijną w gronie rodziny pozbawieni są pacjenci szpitali, dlatego Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło aktywnie włączyć się inicjatywę MEN „Razem na Święta”. W ramach tej akcji uczniowie klas V-VIII mogli przygotować kartki świąteczne dla pacjentów szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Mamy nadzieję, że słowa wsparcia i najserdeczniejsze życzenia, jakie otrzymali chorzy, będą dla nich dowodem na to, że nie są sami i ktoś o nich pamięta. Jeżeli udało nam się wywołać choć kilka uśmiechów na twarzach pacjentów wodzisławskiej lecznicy, możemy być z siebie dumni!

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Wojciech Hein- uczeń klasy VIa został mistrzem XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego stylu życia w kategorii klas IV- VI na szczeblu rejonowym, natomiast Karol Sala z klasy VIII został wicemistrzem w kategorii klas VII- VIII!

Konkurs odbył się w dniu 12.12.2019r. w Wodzisławskim Centrum Kultury i składał się z 2 części- teoretycznej i praktycznej. Nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie zarówno z rozwiązaniem testu, jak i zadaniem praktycznym! Wspaniały wynik! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W listopadzie odbył się IV Rejonowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Pani Senator RP Ewy Gawędy i ks. prof. Jerzego Szymika. Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniach 14-15 listopada, a  uroczysta gala laureatów 22 listopada w MOK  w Pszowie. Szymon Dombek zdobył III miejsce w kategorii solistów klasy IV-VI, Karol Sala II miejsce w kategorii solistów klasy VII-VIII. Serdecznie gratulujemy wygranym i życzymy dalszych sukcesów!!

MIKOŁAJKI 2019

6 grudnia to wyjątkowy dzień, na który czekają z niecierpliwością wszystkie dzieci, te małe i te duże. W tym roku szkolnym to najstarsi uczniowie zadbali o to, by umilić te święto swoim młodszym kolegom. Nie zabrakło Mikołaja, któremu towarzyszyła ekipa skrzydlatych anielic. Dzieci witały tych niezwykłych gości z ogromnym entuzjazmem. Każdy uczeń otrzymał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości, szkoda, że mikołajki obchodzimy tylko raz w roku!

Anna Kałusek

Akcja dekorowania ciasteczek na szkolny kiermas

Profilaktyka chorób zakaźnych

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Z tej okazji w dniu 2.12.2019r. odbyła się audycja, która miała na celu przypomnienie młodzieży, że problem HIV nie zniknął i jest wciąż aktualny. Nadal więc istnieje  potrzeba, aby zwiększać świadomość, walczyć z uprzedzeniami i rozpowszechniać wiedzę dotyczącą tej choroby.

Uczniowie klasy III brali udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali zdrowe kanapki, soki owocowo-warzywne oraz koktajle. Z dużym zaangażowaniem przystąpili też do zabaw ruchowych i wykonania „warzywnych cudaczków” Wspólnie z rodzicami tworzyli zdrowy jadłospis dla całej rodziny.

Aleksandra Czworowska

W dniu 04.12.2019r. z okazji „Barbórki” po raz kolejny gościliśmy w naszej klasie górnika.

Nasz gość przypomniał dzieciom jak ciężka i niebezpieczna jest praca ludzi w kopalni i na czym polega. Następnie zaprezentował strój galowy.  Dzieci podziękowały za mile spędzony czas wręczając Panu Andrzejowi drobny upominek a nasz miły gość obdarował dzieci słodkościami.

Aleksandra Czworowska

October 2020