Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

 

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

 

 

Dnia 27-go listopada odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

 

Przybyli uczniowie mogli wyszaleć się na dyskotece, a potem odwiedzić Salon Wróżb.

 

Do Salonu przyciągały przede wszystkim wróżki, ale też napoje ufundowane przez Radę Rodziców i ciekawe wróżby.

 

Każdy mógł dowiedzieć się co czeka go w przyszłości:

 

szczęście, pieniądze, pech czy może wielka, odwzajemniona miłość!

 

Goście bawili się znakomicie, aż żal było wracać do domu!

 

Tekst opracowała pani Monika Morka

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Podsumowaniem projektu edukacyjnego, pt. ,, SZANUJEMY PODRĘCZNIKI ” była impreza ,,PASOWANIE NA CZYTELNIKA’’, która odbyła się 27 listopada. Specjalnie na tę okazję, uczniowie klasy czwartej przedstawili program artystyczny dotyczący książki i biblioteki. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia w obecności Pani Dyrektor Doroty Sobala, wychowawców i nauczyciela bibliotekarza. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, uczniowie na pamiątkę otrzymali dyplomy. Następnie obejrzeli  przedstawienie, pt. „Sen Jasia" w wykonaniu uczniów klas drugich. Uroczystość zakończono  pamiątkowymi zdjęciami. Życzymy pierwszoklasistom, aby książki odkryły przed nimi świat tajemnic, przygód, niezwykłych emocji i wiedzy. Niech książki rozwijają ich wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

 

Ślubujemy:

 

„Ja uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie uroczyście obiecuję, że będę szanować książki. One pomagają nam w nauce i pracy, uczą miłości do Ojczyzny, wskazują drogę do każdego celu”

 

Warto organizować dodatkowe zajęcia, by kształtować intelektualny i emocjonalny stosunek do książek i podręczników szkolnych jako źródła wiedzy, przeżyć i już od najmłodszych lat wyrabiać u dzieci nawyk szanowania książek. Uczniowie powinni zatem, dbać o podręczniki, tak by w dobrym stanie trafiały do kolejnych pierwszoklasistów.

 

Tekst opracowała pani Bogusława Konieczny

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 

 

 

„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest,

 

żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.

 

Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

 

żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”

 

autor nieznany Piosenka o misiu

 

25-go listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszowie po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który był adresowany dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate i kolorowe. Misiaki panoszyły się i na przerwach, i na lekcjach. Najmłodsi uczniowie podczas przerw uczestniczyli w zabawach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Zapraszamy do galerii!

Tekst opracowała pani Monika Morka

 

 

 

ZAPRASZAMY NA PSZOWSKI RYNEK 5 I 6 GRUDNIA 2015!

 

Szczegóły oraz program imprezy na plakatach.

 

 

 

 

 


 

 

 

 

W dniu 24.11.2015r. w godzinach 17.00- 18.00

odbędą się konsultacje z nauczycielami.

 

 

 

LEKCJA PRZYRODY Z KOŁEM ŁOWIECKIM LIS

 

 

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole członków Koła Łowieckiego Lis. Lekcja miała charakter edukacyjny , na której poruszano temat karmików i ich gości, dokarmiania zwierzyny, poznanie mieszkańców lasu, jak również zachowania podczas spacerów leśnych. Na lekcji gościła również Pani Burmistrz Katarzyna Sawicka- Mucha oraz Dyrektor Placówek Oświatowych Pani Mirela Ogrodzka, które chętnie przysłuchiwały się niesamowitym opowieściom. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się gwara myśliwska, gdzie uczniowie pękali ze śmiechu słysząc, że uszy sarny to łyżki, a zad to lustro. Przygotowana dekoracja oraz wystawa zwierząt wprowadziła wszystkich uczestników lekcji do lasu, gdzie poznawali tajniki życia zwierząt leśnych.

 

Zapraszamy do galerii!

 

Tekst opracowała pani Monika Morka

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA i OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA

 

 


W dniu 20.11.2015r., obchodziliśmy w naszej szkole już po raz kolejny Światowy Dzień Rzucania Palenia oraz po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka.

 

Uczniowie wszystkich klas zostali zaproszeni na przedstawienie oraz prezentację multimedialną, przygotowaną przez  Samorząd Uczniowski oraz panią pedagog.

 

Oprócz tego, chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszą prace plastyczną pt.:” Palenie albo zdrowie”- przygotowali plakaty nawiązujące do Światowego Dnia Rzucania Palenia, które zostały umieszczone na terenie szkoły. Celem naszych działań było promowanie mody na niepalenie oraz uświadomienie uczniom tego, że papierosy to legalnie sprzedawany na całym świecie produkt o udowodnionym działaniu rakotwórczym, odpowiedzialny za wiele chorób, na które narażona jest osoba paląca papierosy, jak i bierny palacz.

 

 

 

WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ PT.:

 

„PALENIE ALBO ZDROWIE”

 

KLASY I-III:

 

I MIEJSCE: MARIA DONGA

 

II MIEJSCE: SEBASTIAN REŚ

 

III MIEJSCE: NIKODEM BANASIAK

 

KLASY IV-VI

 

I MIEJSCE: MAŁGORZATA SZAROWSKA

 

II MIEJSCE: MATEUSZ REŚ

 

III MIEJSCE: KAROL SALA

 

GRATULUJEMY!

 

Tekst opracowała pani Monika Morka

 


 

 

 

Zegar

Kalendarz

January 2019
S M T W T F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31