Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

 

 

 


 

Znalezione obrazy dla zapytania e twinning gif

Bierzemy udział w programie E-TWINNING w roku szkolnym 2016/17 !

 

Tak jak w latach poprzednich, tak i w obecnym roku szkolnym realizujemy projekt w programie E-Twinning!  Jest to druga część projektu  „Happily ever after…”.  Współpracujemy z Grecją, Włochami, Ukrainą,  Armenią,  Bułgarią,  Portugalią oraz  Anglią. Wspólnie pracujemy nad tymi samymi zadaniami. Udało nam się już wszystkim wzajemnie poznać i przedstawić. Mamy za sobą już trzy zadania:

- podaliśmy po angielsku podstawowe informacje o sobie i naszej szkole

- wykonaliśmy prezentację na temat naszego miejsca zamieszkania

- wykonaliśmy prezentację na temat legendy o Bazyliszku

- wykonaliśmy postać Bazyliszka

 

Obecnie pracujemy nad bajką „Miś Uszatek”. Wszystkie prezentacje są wykonywane z wykorzystaniem  technologii informacyjno-komunikacyjnej  a  teksty pisane są w języku angielskim. Priorytetami  na obecny rok szkolny w programie E-twinning są umiejętność czytania, pisania oraz komunikacji w języku angielskim. W programie uczestniczą uczniowie klas IV – VI.

 Znalezione obrazy dla zapytania squla gif 

PROGRAM SQULA NA JĘZYKU ANGIELSKIM W NASZEJ SZKOLE!!!

W naszej szkole ruszyła platforma edukacyjna  dla dzieci SQULA.  Czym jest SQULA???

Squla  pozwala naszym dzieciom  uczyć się poprzez zabawę.  Program zawiera prawie 40 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki nowatorskiej formule Squli dzieci lubią się uczyć i więcej się uczą, a zatem osiągają lepsze wyniki. Squla to gwarancja rozwoju.

Wszystkie przedmioty szkolne, w tym nauka języka angielskiego, są  na najwyższym poziomie dzięki współpracy z wydawnictwem językowym Oxford University Press.

 

Na lekcjach języka angielskiego w naszej szkole wykorzystujemy w/w platformę do utrwalania słownictwa, gramatyki oraz komunikacji. Dzięki niej, uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach i wręcz wyrywają się do odpowiedzi na platformie. Każda klasa ma swoje konto, za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymują punkty w postaci monet. Klasa, która uzyska największą ilość monet pod koniec I-go semestru – wygrywa starcie z językiem obcym!

 

 


 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień języków obcych gif

 

 

 

W poniedziałek, 26-go września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Na lekcjach języka angielskiego nasi uczniowie musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami, wymagającymi od nich wiedzy i odwagi. Do zadań należało między innymi odczytywanie i uczenie się na pamięć łamigłówek w różnych językach, umiejętne odczytanie trzech „łamańców” językowych po angielsku oraz rozpoznanie jak największej ilości państw europejskich po ich konturach i flagach. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, a najlepsi zostali nagrodzeni ocenami celującymi. Dodatkowo, chętni uczniowie przygotowali plakaty o tematyce i symbolice Dnia Języków Obcych, które nadal do nas napływają. Ale to nie wszystko. Na drzwiach wejściowych do klas uczniowie zawiesili kartki z najpopularniejszymi i najbardziej przydatnymi zwrotami dnia codziennego w różnych językach.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i czekamy na następne święto języków obcych!

 

 

 

 

 


NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY PRZYSTĄPIŁA DO OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „INSTALING” Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO !

 

Znalezione obrazy dla zapytania english gif

 

Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, że nasza pszowska dwójka po raz drugi przyłączyła się do OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU do nauki języka angielskiego INSTALING. W programie biorą udział uczniowie klas IV – VI.

 

W/w program jest nowoczesną i bezpłatną stroną www do nauki i utrwalania słówek, potrzebnych na lekcjach i nie tylko. Codzienna nauka i utrwalanie słówek zajmuje dzieciom od dwóch do ośmiu minut pracy przy komputerze. Dzięki systematycznemu, codziennemu przyswajaniu słówek, uczniowie lepiej będą radzić sobie z czytaniem, słuchaniem ze zrozumieniem, pisaniem i konwersacją. Życzymy powodzenia i czekamy na pierwsze efekty!!!

 

 

 

 


Znalezione obrazy dla zapytania etwinning gif

 

 

W  NASZEJ  SZKOLE

 

W roku szkolnym 2014/15, nasza pszowska dwójka przystąpiła do europejskiego programu.

 

E-TWINNING 2015/ 2016

W  obecnym  roku szkolnym, wspólnie z dziećmi i nauczycielami z Grecji, Włoch, Łotwy, Gruzji, Turcji, Estonii oraz Jastrzębia  realizować będziemy projekt pt.”Happily ever after…”Projekt będzie polegał na realizacji i prezentowaniu poszczególnych zadań w formie bajek. W ramach projektu , oprócz możliwości korespondencji w języku angielskim  z naszymi zagranicznymi partnerami, nasi uczniowie będą wykonywać szereg różnych zadań, takich samych dla wszystkich krajów, między innymi: przygotujemy prezentację, przedstawiającą początki powstawania naszej  szkoły, naszych uczniów, ich zainteresowania, ulubione przedmioty szkolne i bajki oczywiście, jak wynika z samej nazwy projektu, przeprowadzimy wywiad z uczniami naszej szkoły n/t ich ulubionej bajki , wykonywać będziemy  prace plastyczne i wiele, wiele innych ,fajnych rzeczy… Oczywiście wszystko w języku angielskim, co będzie sprzyjało rozwojowi  umiejętności kluczowych, potrzebnych również na sprawdzianie szóstoklasisty. Wszystkie nasze „przedsięwzięcia” będziemy dokumentować za pomocą zdjęć , prezentacji lub filmików i udostępniać naszym zagranicznym partnerom, oczywiście od nich również będziemy otrzymywali te same tematycznie materiały ALE NA PEWNO ZRÓŻNICOWANE POD WZGLĘDEM WYKONANIA.

 

 

 


 

 

E-TWINNING 2014/ 2015

Wspólnie z dziećmi i nauczycielami z Grecji, Łotwy  oraz Włoch , przez cały rok szkolny realizować będziemy projekt pt.”A, B, C, health life for you and me”, czyli „A,B,C, zdrowe życie dla Ciebie i dla mnie”. W ramach projektu , oprócz możliwości korespondencji w języku angielskim  z naszymi zagranicznymi partnerami, nasi uczniowie będą wykonywać szereg różnych zadań, takich samych dla wszystkich krajów, między innymi: nakręcimy film, przedstawiający naszą szkołę, naszych uczniów, ich zainteresowania, ulubione przedmioty szkolne itp., przeprowadzimy wywiad z uczniami naszej szkoły n/t zdrowego stylu życia, wykonamy pracę plastyczną, przedstawiającą logo naszego projektu, będziemy organizować spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy będą uczyć nas, jak dbać o zdrowie swoje i innych oraz czystość naszego otoczenia, będziemy konstruować grę, dotyczącą bezpiecznego poruszania się na ulicy, będziemy przygotowywać  zdrowe posiłki, do wykonania których wykorzystywać  będziemy te same produkty spożywcze co dzieci z innych krajów i wiele, wiele innych ,fajnych rzeczy…Oczywiście wszystko w języku angielskim, co będzie sprzyjało rozwojowi  umiejętności kluczowych, potrzebnych również na sprawdzianie szóstoklasisty. Wszystkie nasze „przedsięwzięcia” będziemy dokumentować za pomocą zdjęć lub filmików i udostępniać naszym zagranicznym partnerom, oczywiście od nich również będziemy otrzymywali te same tematycznie materiały ALE NA PEWNO ZRÓŻNICOWANE POD WZGLĘDEM WYKONANIA.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

http://healthylifetwinning.blogspot.com/

Przygotowanie syropu:

 

ZAPRASZAMY DO GALERII!!!


 

Dzień języków obcych – 26 IX 2014r.

 

W piątek obchodziliśmy święto języków obcych. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas młodszych dowiedzieli się, dlaczego znajomość języka obcego jest tak ważna i dlaczego warto się go uczyć. Dzieci rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki w języku angielskim oraz poznały wymowę odgłosów zwierzątek w różnych językach świata. Uczniowie klas starszych mieli do wykonania szereg trudnych zadań, a było o co walczyć. Najpierw nasza młodzież musiała zmierzyć się ze znajomością nazw państw Unii Europejskiej w języku angielskim. Po wykonaniu tego zadania, otrzymali od nauczyciela języka angielskiego instrukcję, gdzie i po co mają iść,  kolejne zadania były bowiem ukryte w gabinecie naszej Pani Dyrektor, Pani Sekretarki, Pani Krysi, Pani Pedagog oraz Pani z biblioteki. Uczniowie po przybyciu na wyznaczone miejsce podawali hasło, które umożliwiało im zaliczenie zadania. Kolejnym wyzwaniem okazała się piosenka „Panie Janie”, której uczniowie musieli się nauczyć w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim. Powstawały niesamowite arieJ Ostatnim i zarazem  najtrudniejszym zadaniem okazało się tłumaczenie przysłów z języka angielskiego na język polski. Nasi uczniowie na tych wyjątkowych lekcjach poradzili sobie świetnie a zwycięzcy otrzymali oceny celujące oraz słodkie cukierki.

Zegar

Kalendarz

September 2017
S M T W T F S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30