Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 Znalezione obrazy dla zapytania FLAGA ANGLII

 

 

XIV edycja programu Insta.Ling 2019/2020

Uczniowie klas VI, VII i VIII po raz kolejny przystąpili do programu Insta.Ling. Poprzez stronę internetową uczniowie zapoznają się z pisownią i ortografią angielskich słówek, utrwalając w ten sposób materiał poznany na lekcjach języka angielskiego. Codzienne powtarzanie danego materiału, poprzez poświęcenie dosłownie kilku minut jest świetną formą ćwiczeń słownictwa.  Insta.Ling to nie tylko nauka, ale poprzez wykorzystanie technologii oraz internetu, także świetna zabawa!

Uczniom SP2 życzymy sukcesów oraz dobrej zabawy w świecie angielskich słówek. Powodzenia!

 

 

 


 

 

Europejski Dzień Języków Obcych 2017

Europejski Dzień Języków Obcych to coroczne święto języków, ustanowione w 2001r roku z inicjatywy Rady Europy w Strasburgu. Celem w/w święta jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków, niezależnie od wieku uczących się.

Jak co roku,  nasza pszowska dwójka przyłączyła się do obchodów tego ważnego dnia. Najpierw, wszyscy uczniowie wysłuchali audycji przez radiowęzeł szkolny na temat dnia języków oraz usłyszeli dwie zagadki, które musieli rozwiązać. Pierwsze pięć osób, które poprawnie udzieliło odpowiedzi na pytania, otrzymało oceny celujące z języka angielskiego. Zadania były dość trudne, ponieważ należało odgadnąć kto jest autorem piosenki angielskiej, usłyszanej podczas audycji oraz o czym jest piosenka. Drygim zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytanie:

               Jaką ważną rocznicę obchodzili w miesiącu wakacyjnym Brytyjczycy, związaną z osobą z Rodziny Królewskiej? Chodziło oczywiście o Księżną Dianę.

Następnie, na lekcjach języka angielskiego,uczniowie klas IV-VII brali udział w zabawach i zadaniach,  przygotowanych przez panią Magdalenę Kozielską. Pierwszym zadaniem było nauczenie się jak największej ilości, a konkretnie 15 powitań w językach krajów europejskich. Jak się później okazało, zadanie wcale nie należało do najłatwiejszych:)

Kolejnym zadaniem było ułożenie krótkiego wierszyka w języku angielskim na zadane tematy, angielskie słowa wiersza musiały się rymować.

Do obchodów Dnia Języków dołączyła się także pani Anna Jęczmionka, która przygotowała dla dzieci zadania matematyczne z poleceniami i wskazówkami w języku angielskim.

Już dziś czekamy na przyszłoroczne obchody!

 

 

 


 

 

Bierzemy udział w programie E-TWINNING w roku szkolnym 2016/17 !

 

Tak jak w latach poprzednich, tak i w obecnym roku szkolnym realizujemy projekt w programie E-Twinning!  Jest to druga część projektu  „Happily ever after…”.  Współpracujemy z Grecją, Włochami, Ukrainą,  Armenią,  Bułgarią,  Portugalią oraz  Anglią. Wspólnie pracujemy nad tymi samymi zadaniami. Udało nam się już wszystkim wzajemnie poznać i przedstawić. Mamy za sobą już trzy zadania:

- podaliśmy po angielsku podstawowe informacje o sobie i naszej szkole

- wykonaliśmy prezentację na temat naszego miejsca zamieszkania

- wykonaliśmy prezentację na temat legendy o Bazyliszku

- wykonaliśmy postać Bazyliszka

 

Obecnie pracujemy nad bajką „Miś Uszatek”. Wszystkie prezentacje są wykonywane z wykorzystaniem  technologii informacyjno-komunikacyjnej  a  teksty pisane są w języku angielskim. Priorytetami  na obecny rok szkolny w programie E-twinning są umiejętność czytania, pisania oraz komunikacji w języku angielskim. W programie uczestniczą uczniowie klas IV – VI.

 
 

PROGRAM SQULA NA JĘZYKU ANGIELSKIM W NASZEJ SZKOLE!!!

W naszej szkole ruszyła platforma edukacyjna  dla dzieci SQULA.  Czym jest SQULA???

Squla  pozwala naszym dzieciom  uczyć się poprzez zabawę.  Program zawiera prawie 40 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki nowatorskiej formule Squli dzieci lubią się uczyć i więcej się uczą, a zatem osiągają lepsze wyniki. Squla to gwarancja rozwoju.

Wszystkie przedmioty szkolne, w tym nauka języka angielskiego, są  na najwyższym poziomie dzięki współpracy z wydawnictwem językowym Oxford University Press.

 

Na lekcjach języka angielskiego w naszej szkole wykorzystujemy w/w platformę do utrwalania słownictwa, gramatyki oraz komunikacji. Dzięki niej, uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach i wręcz wyrywają się do odpowiedzi na platformie. Każda klasa ma swoje konto, za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymują punkty w postaci monet. Klasa, która uzyska największą ilość monet pod koniec I-go semestru – wygrywa starcie z językiem obcym!

 

 

 

 DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

 

W poniedziałek, 26-go września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Na lekcjach języka angielskiego nasi uczniowie musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami, wymagającymi od nich wiedzy i odwagi. Do zadań należało między innymi odczytywanie i uczenie się na pamięć łamigłówek w różnych językach, umiejętne odczytanie trzech „łamańców” językowych po angielsku oraz rozpoznanie jak największej ilości państw europejskich po ich konturach i flagach. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, a najlepsi zostali nagrodzeni ocenami celującymi. Dodatkowo, chętni uczniowie przygotowali plakaty o tematyce i symbolice Dnia Języków Obcych, które nadal do nas napływają. Ale to nie wszystko. Na drzwiach wejściowych do klas uczniowie zawiesili kartki z najpopularniejszymi i najbardziej przydatnymi zwrotami dnia codziennego w różnych językach.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i czekamy na następne święto języków obcych!

 

 

 

 

 


NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY PRZYSTĄPIŁA DO OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „INSTALING” Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO !

 

 

 

Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, że nasza pszowska dwójka po raz drugi przyłączyła się do OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU do nauki języka angielskiego INSTALING. W programie biorą udział uczniowie klas IV – VI.

 

W/w program jest nowoczesną i bezpłatną stroną www do nauki i utrwalania słówek, potrzebnych na lekcjach i nie tylko. Codzienna nauka i utrwalanie słówek zajmuje dzieciom od dwóch do ośmiu minut pracy przy komputerze. Dzięki systematycznemu, codziennemu przyswajaniu słówek, uczniowie lepiej będą radzić sobie z czytaniem, słuchaniem ze zrozumieniem, pisaniem i konwersacją. Życzymy powodzenia i czekamy na pierwsze efekty!!!

 

 

 

 


 

 

 

W  NASZEJ  SZKOLE

 

W roku szkolnym 2014/15, nasza pszowska dwójka przystąpiła do europejskiego programu.

 

E-TWINNING 2015/ 2016

W  obecnym  roku szkolnym, wspólnie z dziećmi i nauczycielami z Grecji, Włoch, Łotwy, Gruzji, Turcji, Estonii oraz Jastrzębia  realizować będziemy projekt pt.”Happily ever after…”Projekt będzie polegał na realizacji i prezentowaniu poszczególnych zadań w formie bajek. W ramach projektu , oprócz możliwości korespondencji w języku angielskim  z naszymi zagranicznymi partnerami, nasi uczniowie będą wykonywać szereg różnych zadań, takich samych dla wszystkich krajów, między innymi: przygotujemy prezentację, przedstawiającą początki powstawania naszej  szkoły, naszych uczniów, ich zainteresowania, ulubione przedmioty szkolne i bajki oczywiście, jak wynika z samej nazwy projektu, przeprowadzimy wywiad z uczniami naszej szkoły n/t ich ulubionej bajki , wykonywać będziemy  prace plastyczne i wiele, wiele innych ,fajnych rzeczy… Oczywiście wszystko w języku angielskim, co będzie sprzyjało rozwojowi  umiejętności kluczowych, potrzebnych również na sprawdzianie szóstoklasisty. Wszystkie nasze „przedsięwzięcia” będziemy dokumentować za pomocą zdjęć , prezentacji lub filmików i udostępniać naszym zagranicznym partnerom, oczywiście od nich również będziemy otrzymywali te same tematycznie materiały ALE NA PEWNO ZRÓŻNICOWANE POD WZGLĘDEM WYKONANIA.

 

 

 


 

 

E-TWINNING 2014/ 2015

Wspólnie z dziećmi i nauczycielami z Grecji, Łotwy  oraz Włoch , przez cały rok szkolny realizować będziemy projekt pt.”A, B, C, health life for you and me”, czyli „A,B,C, zdrowe życie dla Ciebie i dla mnie”. W ramach projektu , oprócz możliwości korespondencji w języku angielskim  z naszymi zagranicznymi partnerami, nasi uczniowie będą wykonywać szereg różnych zadań, takich samych dla wszystkich krajów, między innymi: nakręcimy film, przedstawiający naszą szkołę, naszych uczniów, ich zainteresowania, ulubione przedmioty szkolne itp., przeprowadzimy wywiad z uczniami naszej szkoły n/t zdrowego stylu życia, wykonamy pracę plastyczną, przedstawiającą logo naszego projektu, będziemy organizować spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy będą uczyć nas, jak dbać o zdrowie swoje i innych oraz czystość naszego otoczenia, będziemy konstruować grę, dotyczącą bezpiecznego poruszania się na ulicy, będziemy przygotowywać  zdrowe posiłki, do wykonania których wykorzystywać  będziemy te same produkty spożywcze co dzieci z innych krajów i wiele, wiele innych ,fajnych rzeczy…Oczywiście wszystko w języku angielskim, co będzie sprzyjało rozwojowi  umiejętności kluczowych, potrzebnych również na sprawdzianie szóstoklasisty. Wszystkie nasze „przedsięwzięcia” będziemy dokumentować za pomocą zdjęć lub filmików i udostępniać naszym zagranicznym partnerom, oczywiście od nich również będziemy otrzymywali te same tematycznie materiały ALE NA PEWNO ZRÓŻNICOWANE POD WZGLĘDEM WYKONANIA.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

http://healthylifetwinning.blogspot.com/

Przygotowanie syropu:

 

ZAPRASZAMY DO GALERII!!!


 

Dzień języków obcych – 26 IX 2014r.

 

W piątek obchodziliśmy święto języków obcych. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas młodszych dowiedzieli się, dlaczego znajomość języka obcego jest tak ważna i dlaczego warto się go uczyć. Dzieci rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki w języku angielskim oraz poznały wymowę odgłosów zwierzątek w różnych językach świata. Uczniowie klas starszych mieli do wykonania szereg trudnych zadań, a było o co walczyć. Najpierw nasza młodzież musiała zmierzyć się ze znajomością nazw państw Unii Europejskiej w języku angielskim. Po wykonaniu tego zadania, otrzymali od nauczyciela języka angielskiego instrukcję, gdzie i po co mają iść,  kolejne zadania były bowiem ukryte w gabinecie naszej Pani Dyrektor, Pani Sekretarki, Pani Krysi, Pani Pedagog oraz Pani z biblioteki. Uczniowie po przybyciu na wyznaczone miejsce podawali hasło, które umożliwiało im zaliczenie zadania. Kolejnym wyzwaniem okazała się piosenka „Panie Janie”, której uczniowie musieli się nauczyć w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim. Powstawały niesamowite arieJ Ostatnim i zarazem  najtrudniejszym zadaniem okazało się tłumaczenie przysłów z języka angielskiego na język polski. Nasi uczniowie na tych wyjątkowych lekcjach poradzili sobie świetnie a zwycięzcy otrzymali oceny celujące oraz słodkie cukierki.

Zegar

Kalendarz

February 2023
S M T W T F S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28