Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszowie

 

BRĄZOWI   ŁYŻWIARZE

            W dniu 16.03.17r. na lodowisku w Pszowie odbyły sie powiatowe zawody z łyżwiarstwa. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczyn w składzie : Wanessa Cymbor, Nicola Bugdoł, Anna Polok Anna  i Aleksandra Dziwisz  oraz chłopców - Michał Erazmus, Sebastian Płaczek, Michał Szumski i  Przemysław Bugla. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy wywalczyli III miejsce. GRATULUJEMY.

 

DALSZE SUKCESY NASZYCH BADMINTONISTÓW

 

            W rozegranych ćwierćfinałach województwa nasi badmintoniści Sebastian Płaczek, Michał Erazmus oraz Kamil Wolski potwierdzili swoja klasę i znów stanęli na najwyższym stopniu podium. Tym samym awansowali do półfinałów województwa. Trzymamy za nich kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 

KOLEJNY SUKCES NASZYCH BADMINTONISTÓW

W dniu 09.03.17r. w Zespole Szkół w Lubomi odbyły się zawody powiatowe w badmintonie. Nasz drużyna w składzie Sebastian Płaczek, Michał Erazmus oraz Kamil Wolski wykazali sie wspaniała grą i wywalczyli I miejsce.  Będą reprezentować nasz powiat na następnym szczeblu zawodów w Jastrzębiu Zdroju.

Trzeba również wspomnieć o naszych dzielnych dziewczynach Martynie Reś, Martynie Czech i Aleksandrze Dziwisz, które również reprezentowały naszą szkołę w powiatowych zawodach w badmintonie. Zawodniczki walczyły bardzo dzielnie i ostatecznie zakończyły rywalizację na VII miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

SUKCESY NASZYCH SIATKARZY

 

             Drużyna naszych siatkarzy w składzie  Sebastian Płaczek, Michał Erazmu, Kamil Wolski, Miłosz Worek, Oliwer Procek, Michał Szumski, Krzysztof  Błaszczyk, Przemysław Bugla, Bartosz Barylski i Łukasz Ziętek w  rozgrywkach grupowych zajęła I miejsce. Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom gry i wygrali  mecze z SP1 z Pszowa, SP1 z Rydułtów i SP z Turzy Śl. Tym samym zakwalifikowali się do dalszego etapu rozgrywek czwórek siatkarskich.

              Zawody powiatowe odbyły się  28 lutego, w Szkole Sportowej w Radlinie. Po bardzo zaciętych i ciekawych meczach  chłopcy  zakończyli rywalizację na dobrym III miejscu. Gratulujemy  umiejętności i wspaniałej postawy.

 

 

 

 

 

ZŁOCI SIATKARZE

 

Drużyna naszych siatkarzy zajęła I miejsce w swojej grupie i zakwalifikowała sie do dalszych rozgrywek minipiłki siatkowej czwórek.

 

W skład naszej drużyny wchodzą:

 

1.      Sebastian Płaczek

 

2.      Michał Erazmus

 

3.      Kamil Wolski

 

4.      Miłosz Worek

 

5.      Oliwer Procek

 

6.      Michał Szumski

 

7.      Krzysztof  Błaszczyk

 

8.      Przemysław Bugla

 

9.      Bartosz Barylski

 

10.  Łukasz Ziętek

 

Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom gry i wygrali  mecze z SP1 z Pszowa, SP1 z Rydułtów i SP z Turzy Śl. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jadwiga Nowak


 

SZKOLNE   ZAWODY W TENISIE   STOŁOWYM

W dniu 27.11.16r  odbyły się szkolne zawody w tenisie stołowym.

Wyniki rozgrywek:

I miejsce- Sebastian Płaczek  kl. VI

II miejsce - Michał Erazmus   kl. V I

III miejsce - Oliwer Procek kl. VI

 


 

ZAWODY W MINI PIŁCE NOŻNEJ

            W dniu 27.10.2016r. na boisku szkolnym w SP3 w Pszowie zostały rozegrane zawody gminne w mini piłce nożnej w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Do rywalizacji stanęły drużyny chłopców pszowskich podstawówek. Walka była bardzo zacięta. Jednak nasi piłkarze pokazali bardzo dobrą grę i zdobyli zasłużone I miejsce. Tym samym awansowali do dalszego etapu rozgrywek.  W skład naszej drużyny wchodzili:  Michał Erazmus, Sebastian Płaczek, Kamil Wolski, Bartosz Barylski, Dawid Górecki, Krzysztof Błaszczyk , Mateusz Reś, Michał Szumski, Oliwer Procek oraz  Łukasz Ziętek. Gratulujemy  i życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.

 

 


 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

            10 października  na terenie  Ośrodka  Balaton w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Sztafety Biegi Przełajowej szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.

Bieg został przeprowadzony  w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęło 26  drużyn z każdej kategorii.

 Naszą szkołę reprezentowała   drużyna chłopców   w składzie: Michał Erazmus, Sebastian Płaczek, Kamil Wolski, Bartosz Barylski, Dawid Górecki i Krzysztof Błaszczyk.

 

Walka była bardzo zacięta a nasi zawodnicy wywalczyli XIII miejsce.


 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

W dniach 12.09-17.09.16r. nasza szkoła uczestniczyła w programie – Europejski Tydzień Sportu. Celem programu było promowanie aktywności fizycznej i sportu na poziomie lokalnym, regionalnym i europejskim.

 

            W ramach tego programu uczniowie  klas młodszych rywalizowali w grach i zabawach z przyborem nietypowym. Klasy starsze rozgrywały mecze piłki nożnej. Wszyscy świetnie się bawili i promowali zdrowy styl życia. Zapraszamy do galerii.

 

 


 

LOKALNA AKCJA SPORTOWA

            Już drugi rok w naszej szkole prowadzony jest program WF z klasą. Jednym z punktów tego programu jest akcja LAS czyli Lokalna Akcja Sportowa, której celem jest włączenie lokalnej społeczności do wspólnej aktywności fizycznej. W tym roku zapraszamy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszowie do wspólnej zabawy i integracji.  Jako pierwsi swoje sportowe zmagania rozpoczęli uczniowie klas III. W dniu 10.05.2016r. bawili się i rywalizowali w rozgrywkach w Dwa Ognie oraz grach i zabawach z piłkami Edubal. Rozgrywki zakończyły się remisem. Wszyscy byli zwycięzcami.

            Na zakończenie rozgrywek uczniowie otrzymali wodę mineralną którą ufundowała dla dzieci Rada Rodziców.  Jako organizator chciałabym zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku oraz do  picia zdrowej wody mineralnej zamiast słodkich napojów.

 

Jadwiga Nowak

 


 

FINŁA WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE 2016

                Turniej odbył się 6 .04.2016 w SP 31 w Dąbrowie Górniczej. Startowało po 14 drużyn dziewcząt i chłopców. W sumie rozegranych zostało ponad 150 spotkań .

                 Nasi uczniowie Płaczek Sebastian i Paweł Domes walczyli dzielnie . W ostatecznym podsumowaniu zajęli XII miejsce. Jak na zawodników którzy,  w tym roku rozpoczęli przygodę z badmintonem to bardzo duży sukces! Gratulujemy i czekamy na przyszłoroczne rozgrywki!

 


 

SPORT W NASZEJ SZKOLE !

 SUKCES  NASZYCH  BADMINTONISTÓW!!!

I MIEJSCE W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH.

Nasza reprezentacja w badmintonie w składzie Sebastian Płaczek, Paweł Domes i rezerwowy Miałach Erazmus   zajęła  w zawodach rejonowych I miejsce a tym samym awansowała do finału wojewódzkiego. Zawody wojewódzkie odbędą się w kwietniu w Dąbrowie Górniczej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


POWIATOWE ZAWODY W BIEGACH ŁYŻWIARSKICH

W rozegranych na pszowskim lodowisku,  powiatowych zawodach  łyżwiarskich w dniu 9.03.21016r. reprezentowała nas drużyna dziewcząt i chłopców.

Drużyna dziewcząt w składzie : Paulina Cymbor, Vanessa Cymbor, Martyna Haider, Marta Gajecka zajęła VI miejsce. Chłopcy - Mateusz Bluszcz, Eliasz Worek, Mateusz Błędowski oraz Dominik Mańkowski wywalczyli V miejsce. Gratulujemy. 

 

 


 

WYNIKI   SZKOLNYCH ZAWODÓW W MINI PIŁCE NOŻNEJ 2015r.

 

KLASY III- IV

I MIEJSCE

 1. Pałka Robert
 2. Adamowicz Michał
 3. Prusowski Jakub
 4. Barylski Bartosz
 5. Zganiacz Robert
 6. Czyż Jakub
 7. Kubik Rafał
 8. Jasita Kamil
 9. Sala Karol

II MIEJSCE

 1. Fibic Stanisław
 2. Barciaga Jakub
 3. Górecki Kacper
 4. Grygierek Kamil
 5. Sternak Szymon
 6. Szczotok Damian
 7. Marszałek Mikołaj
 8. Reś Mateusz
 9. Sojka Karol

 

KLASY V -VI

I MIEJSCE

 1. Mańkowski Dominik
 2. Worek Eliasz
 3. Erazmus Michał
 4. Płaczek Sebastian
 5. Szumski Michał
 6. Pawliczek Dawid

II MIEJSCE

 1. Błędowski Mateusz,
 2. Grychnik Jakub
 3. Worek Miłosz
 4. Buryba Kacper
 5. Wolski Kamil
 6. Kolonko Kamil
 7. Gruszka Bartosz
 8. Marcisz Denis

III MIEJSCE

 1. Datko Dominik
 2. Bluszcz Mateusz
 3. Procek Oliwer
 4. Szlezak Jakub
 5. Bugla Przemysław
 6. Błaszczyk Krzysztof

DZIEWCZĘTA- MECZ TOWARZYSKI

I MIEJSCE

 1. Polnik Emilia
 2. Polnik Alicja
 3. Kaźmierczak Martyna
 4. Antoszczyszyn Jassica
 5. Haider Anna
 6. Grzenia Martyna
 7. Reś Martyna
 8. Dziwisz Aleksandra
 9. Bugdoł Nicola

10.  Cymbor  Paulina

11.  Cymbor Wanessa

12.  Mitrenga Karolina

13.  Haider  Martyna

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!

 

 

 


 


 

II MIEJSCE W VI TURNIEJU ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP 2015/2016

Już po raz kolejny na pszowskim orliku zostały rozegrane eliminacje gminne Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z  roczników 2004/2005 :

Kamil Jasita, Mateusz Reś,  Jakub Barciaga,  Miłosz Worek, Oliwer  Procek,  Sebastian Płaczek , Kamil Wolski, Wiktor Dzierżenga, Kacper Buryba i Michał Erazmus.

Naszymi rywalami byli  piłkarze ze  SP1, SP3 oraz  Akademii Piłkarskiej  Silesia.

Po zaciętej  i wyrównanej walce wywalczyliśmy  II miejsce. Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom .

GRATULUJEMY i zapraszamy do galerii!!!

 


 

V TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

W sobotę 14 września na pszowskim orliku zostały rozegrane eliminacje gminne V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV i V: Eliasz Worek, Miłosz Worek, Paweł Koścień, Mateusz Bluszcz, Dominik Mańkowski, Mateusz Czech, Jakub Grychnik, Oliwer  Procek,  Sebastian Płaczek i Krzysztof Błaszczyk.

Po zaciętej walce z zawodnikami z SP1,SP3 i Akademii Piłkarskiej Silesia wywalczyli III miejsce.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom oraz opaskę z logo turnieju.

 

 

 

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

Przy wspaniałej pogodzie na terenie  Ośrodka  Balaton w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Sztafety Biegi Przełajowej szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego.

Bieg został przeprowadzony  w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji stanęło 21 drużyn z każdej kategorii.

Naszą szkołę reprezentowała   drużyna chłopców   w składzie:. Karol Polok,   Marcin Wichtowski, Michał Erazmus, Patryk Adamczyk, Jonasz Gołacki i Mateusz Błędowski.

Walka była bardzo zacięta a nasi zawodnicy wywalczyli XIV miejsce.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 

 

WF Z KLASĄ

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do   II edycji  programu WF z klasą.

Celem program WF z Klasą  jest wspieranie nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynianie się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe zajęcia.

Zadaniem naszej szkoły w programie jest przeprowadzenie następujących akcji:

1. Sportowy Okrągły Stół (SOS). Jest to szkolna debata dotyczącą udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Podczas jej trwania  uczniowie przedstawiają swoje oczekiwania co do zajęć sportowych. Wspólnie z nauczycielami wybierają zadania do realizacji w programie.

2. Lokalna Akcja Sportowa (LAS). Istotą LAS-u jest włączenie do działań społeczność lokalną lub innej, zaprzyjaźnionej szkoły. Możemy sami zorganizować sportowe wydarzenie lub aktywnie włączyć się w większą akcję ogólnopolską (np. Polska biega, Polska na rowery).

3. Co najmniej 2 zadania do wyboru. Musimy wybierać z puli opracowanej przez CEO przynajmniej dwa zadania, które dostosowujemy  do naszych potrzeb i warunków. Zadania mają na celu m.in.:

 • poprawę frekwencji na lekcjach WF-u;
 • zainicjowanie zajęć pozalekcyjnych dla wszystkich chętnych uczniów;
 • zwiększenie aktywności uczniów mniej wysportowanych;
 • zmianę sposobu oceniania (opisowo, z naciskiem na wysiłek i postępy);
 • zachęcenie do zdrowszego jedzenia w szkole;
 • ożywienie sportowe całej gminy;
 • systematyczne mierzenie sprawności z wykorzystaniem internetowego kalkulatora wyników;
 • wykorzystanie nowych technologii na lekcjach WF;
 • wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego;
 • sportowe zaktywizowanie rodziców;
 • wprowadzenie ruchu na przerwach i na innych lekcjach;
 • atrakcyjne ćwiczenia dla uczennic (WF z myślą o dziewczynach);
 • ciekawe połączenie WF-u, edukacji zdrowotnej, edukacji dla bezpieczeństwa i przedsiębiorczości.

Wszystkie nasze działania będą opisywane na blogu- http://blogiceo.nq.pl/sportizabawa/

 

 

SZKOLNY TURNIEJ  TENISA STOŁOWEGO


W grudniu w naszej szkole odbył się szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji stanęli uczniowie  z klas IV - VI. Rozgrywki cieszyły się dużą popularnością.

Wyniki zawodów:

Klasa IV

I miejsce - Miłosz Worek

II miejsce- Kacper  Buryba

III miejsce-  Igor  Burek

 

Klasy V-VI

I miejsce - Marcin Wichtowski

II miejsce- Kacper  Mucha

III miejsce-  Eliasz Worek

 

Najlepszą  uczennicą biorącą udział w turnieju  była Julia Cuber

 

 

POWIATOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

W lutym w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszowie odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym . Do rywalizacji stanęli uczniowie z 14 szkół powiatu wodzisławskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie : Marcin Wichtowski, Karol Polok oraz Eliasz Worek. Po zaciętej walce zajęli miejsce IX.

 

ZAWODY POWIATOWE W BIEGACH ŁYŻWIARSKICH


 

05 marca br. na lodowisku w Pszowie odbyły się powiatowe zawody
w biegach łyżwiarskich uczniów szkół podstawowych. Nasza ekipa chłopców w składzie: Marcin Wichtowski, Karol Polok, Daniel Białek oraz Mateusz Bluszcz, rywalizowała w biegach na dwa i cztery okrążenia lodowiska. Walka była bardzo  zacięta. Ostatecznie zdobyliśmy  III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

POWIATOWE ZAWODY W SZACHACH


9 marca 2015r w SP4 w Radlinie odbyły się powiatowe zawody szachowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Adam Radecki oraz Marcin Wichtowski. Wywalczyli jako drużyna III miejsce.

Dużym sukcesem  jest zajęcie przez Adama Radeckiego I miejsca w punktacji indywidualnej.

Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Zegar

Kalendarz

July 2020
S M T W T F S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31